אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח גייסה 650 מיליון שקל; הערכות: חלקו של ארקין יירד ל-7%

כלל ביטוח גייסה 650 מיליון שקל; הערכות: חלקו של ארקין יירד ל-7%

הביקושים היו בהיקף של 900 מיליון שקל והמחיר בהנפקה נקבע על 53.87 שקל. יקיר גבאי, אייל לפידות ואי.די.בי לא השתתפו בהנפקה - וחלקם ידולל ב-17%

12.12.2019, 23:43 | גולן חזני

כלל ביטוח הבטיחה הערב במכרז המוסדי גיוס של 650 מיליון שקל בהנפקת המניות שביצעה.

הביקושים היו בהיקף של 900 מיליון שקל והמחיר בהנפקה נקבע על 53.87 שקל. מדובר במחיר גבוה יחסית, וגבוה אף ממחיר המניה בבורסה שנסגר בסיום המסחר ב-53.61 שקלים.

לכלכליסט נודע כי מורי ארקין השתתף בהנפקה וכך גם אלפרד אקירוב, אולם לאור המחיר הגבוה, ההערכות שהשניים יקבלו רק חלק מהסכום שבו ביקשו לרכוש וארקין ישאר עם נתח של עד 7% ממניות החברה לעומת 8% שבהם החזיק לפני ההנפקה. אלרוב שבשליטת אלפרד אקירוב החזיקה לפני ההנפקה בנתח של 5%, אולם לא ברור אם תצליח לשמור על חלקה למרות הסכום שביקשה להזרים בהנפקה.

לעומת זאת לא השתתפו בהנפקה יקיר גבאי, אייל לפידות ואי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין, שחלקם ידולל ב-17%. המכרז לציבור ייערך בתחילת השבוע, ואם הביקושים יהיו במחירים גבוהים יותר, אזי המזמינים במכרז המוסדים עלולים שלא לקבל את ההקצאה של ה-85% מהזמנתם, ואולי אף להישאר בחוץ לחלוטין.

בכל מקרה ההנפקה כבר נחשבת להצלחה גדולה ודי מפתיעה מבחינת דירקטוריון כלל בראשות דני נווה והמנכ"ל יורם נווה. את ההנפקה הוביל דיסקונט קפיטל חיתום.

 
 
מורי ארקין
מורי ארקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות