אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ בירך את ג'ונסון וקרא לעסקת סחר חדשה בין בריטניה וארה"ב צילום: אם סי טי

טראמפ בירך את ג'ונסון וקרא לעסקת סחר חדשה בין בריטניה וארה"ב

נשיא ארה"ב כתב בטוויטר: "מזל טוב לבוריס ג'ונסון על הזכייה הגדולה שלו! בריטניה וארה"ב יהיו כעת חופשיות להגיע לעסקת סחר חדשה ומאסיבית לאחר הברקזיט. לעסקה יש פוטנציאל להיות גדולה ומשתלמת בהרבה מכל עסקה עם האיחוד האירופי. תחגוג בוריס"

13.12.2019, 09:50 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בירך את ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון על זכייתו בבחירות במדינה והוסיף שכעת ארה"ב ובריטניה חופשיות להגיע להסכם סחר "חדש ומאסיבי" אחרי הברקזיט.

קראו עוד בכלכליסט

מפלגת השמרנים שבראשה עומד ג'ונסון השיגה ניצחון סוחף בבחירות והבטיחה את הרוב בפרלמנט. בציוץ הבוקר לאחר ניצחונו של ג'ונסון אמר טראמפ כי ההסכם יכול להיות גדול ומשתלם מכל עסקה עם האיחוד האירופי. "מזל טוב לבוריס ג'ונסון על הזכייה הגדולה שלו! בריטניה וארה"ב יהיו כעת חופשיות להגיע לעסקת סחר חדשה ומאסיבית לאחר הברקזיט. לעסקה יש פוטנציאל להיות גדולה ומשתלמת בהרבה מכל עסקה עם האיחוד האירופי. תחגוג בוריס" - צייץ הנשיא.  

הניצחון המשכנע בבחירות מעניק לג'ונסון תמיכה רבה להבטיח עסקת ברקזיט ולנהל משא ומתן על יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי בשנה הבאה. הפאונד, שעולה כעת בכ-2%, זינק בחדות כאשר המדגמים במדינה החלו לחשוף רוב ברור לשמרנים. התוצאה, יחד עם ההתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב וסין, דוחפים מעלה גם את החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט, שייפתחו מאוחר יותר היום.

טראמפ שיבח לא פעם את ג'ונסון, אך על פי הדיווחים, ראש ממשלת בריטניה נמנע מפגישה עם נשיא ארה"ב בביקורו האחרון בלונדון בגלל חוסר הפופולריות שלו בבריטניה.

טראמפ וג טראמפ וג'ונסון בפסגת נאט"ו בשבוע שעבר | צילום: אם סי טי טראמפ וג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות