אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה לבואינג: קוואנטס בחרה במטוסי איירבוס לקו הארוך בעולם צילום: בלומברג

אכזבה לבואינג: קוואנטס בחרה במטוסי איירבוס לקו הארוך בעולם

חברת התעופה האוסטרלית בחרה בחברה האירופית לספק לה את המטוסים לקו בן ה-21 שעות בין סידני ללונדון שצפוי להיפתח ב-2023

13.12.2019, 15:08 | שירות כלכליסט

חברת התעופה קוואנטס איירווייז האוסטרלית בחרה באיירבוס האירופית על פני בואינג האמריקאית כספקית המטוסים המועדפת עליה למטוסים שיבצעו טיסות בקו הארוך ביותר בעולם, מסידני ללונדון, במה שמהווה מכה נוספת השנה ליצרנית המטוסים האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

הבחירה לקנות עד 12 מטוסי איירבוס A350-1000 מצוידים במיכל דלק נוסף לטיסות של עד 21 שעות, מסמנת את איירבוס כחברה המובילה בייצור מטוסים לטיסות ארוכות בתקופה שבה בואינג נאבקת בדחיות חוזרות ונשנות בתוכנית ה-777X שלה, ועם משבר תאגידי נרחב יותר בעקבות שתי ההתרסקויות הקטלניות של מטוסי 737 מקס.

הטיסות הרלוונטיות של קוואנטס אמורות להתחיל במחצית הראשונה של 2023, אך עודן ממתינות להגעה של החברה להסכם שכר עם טייסיה, שיצטרכו להאריך את שעות העבודה שלהם למשמרות של 23 שעות כדי שיכסו עיכובים אפשריים, ותלויות בתהליך ההחלפה של מטוסי ה-A330 שמבצעים כיום את הטיסות ארוכות הטווח של החברה, במטוסי ה-A350 החדשים. החלטה סופית בנוגע להזמנת המטוסים צפויה בחודש מרץ, כך הודיעה החברה היום.

מטוס של קוואנטס, צילום: בלומברג מטוס של קוואנטס | צילום: בלומברג מטוס של קוואנטס, צילום: בלומברג

מנכ"ל קוואנטס אלן ג'ויס אמר שלחברת התעופה "ביטחון רב" בשוק הטיסות מסידני ללונדון ולניו יורק ללא עצירת ביניים, בהתבסס על שנתיים שבהן היא מפעילה טיסות ישירות מפרת' ללונדון. "ה-A350 הוא מטוס פנטסטי והעסקה שנמצאת על השולחן עם איירבוס נותנת לנו את השילוב הטוב ביותר של תנאים מסחריים, יעילות דלק, עלויות תפעול וחווית נוסעים", הוא אמר.

סינגפור איירליינס היא המפעילה כיום את הטיסה הארוכה בעולם, שאורכה כמעט 19 שעות, מסינגפור לניו יורק, באמצעות גרסה ארוכה במיוחד של ה-A350-900 הקטן יותר.

הסמנכ"ל המסחרי של איירבוס, כריסטיאן שרר, הודה לקוואנטס על בחירתה, בעוד דובר בואינג הביע את אכזבתו מההחלטה, אך אמר שהחברה מצפה להמשך יחסיה ארוכי השנים עם חברת התעופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות