אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נגנבו כוננים קשיחים ובהם פרטים של 29 אלף מעובדי פייסבוק צילום: canva

נגנבו כוננים קשיחים ובהם פרטים של 29 אלף מעובדי פייסבוק

הכוננים, בהם היה מידע בנקאי אישי של העובדים, נגנבו מרכבו של אחד מעובדי מחלקת השכר של החברה בחודש שעבר; לפי החברה, לא נמצאו ראיות לשימוש לרעה במידע

14.12.2019, 11:16 | שירות כלכליסט
מידע בנקאי אישי של עשרות אלפי עובדי פייסבוק בארה"ב היה נתון בסכנה בחודש שעבר לאחר שמספר כוננים קשיחים שבבעלות החברה נגנבו מרכב של אחד העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מייל ששלחה פייסבוק לעובדיה אתמול (ו') בבוקר, הכוננים הקשיחים שהיו מוצפנים כללו מידע מתלושי משכורת כמו שמות עובדים, מספרי חשבון הבנק שלהם וארבע הספרות האחרונות של מספרי הביטוח הלאומי של העובדים. בנוסף כללו הכוננים מידע על פיצויים, משכורות, בונוסים ומספר פרטי הון עצמי.

המייסד מארק צוקרברג, צילום: רויטרס המייסד מארק צוקרברג | צילום: רויטרס המייסד מארק צוקרברג, צילום: רויטרס

דובר של החברה אישר כי הכוננים כללו מידע אישי של 29 אלף עובדים שעבדו בחברה ב-2018. פייסבוק עמדה בשנים האחרונות מול כמה תביעות בעקבות חשיפת מידע אישי של משתמשי הרשת החברתית. אולם הכוננים הגנובים לא כללו מידע של משתמשים, כך לפי החברה.

"אנחנו עובדים עם שירותי אכיפת החוק שחוקרות את המקרה", מסרה החברה לבלומברג, "לא מצאנו שום ראיות לשימוש לרעה (במידע) ואנחנו מאמינים שזה מקרה של פשע פריצה לרכב ולא ניסיון לגניבה של מידע הנוגע לעובדים".

לפי המייל הפנימי, הפריצה אירעה ב-17 לנובמבר, ולחברה נודע על כך שלושה ימים מאוחר יותר. ב-29 בנובמבר "חקירה משפטית" אישרה שהכונניםכללו מידע אודות משכורות של העובדים. אתמול החלה החברה למסור התרעות לעובדים אשר שמותיהם נמצאו בכוננים הגנובים.

העובד ממנו נגנבו הכוננים הוא ממחלקת השכר של פייסבוק, שא אמור היה להוציא את הכוננים הגנובים מחוץ למשרד. "נקטנו בצעדי הפעולה המשמעתיים הנדרשים", אמר דובר החברה, "לא נדון בפרטים האישיים של הסגל".

אף אחד מהכוננים שנגנבו לא נמצא עדיין. באימייל ששלחה, החברה עודדה עובדים ליידע את סניפי הבנקים שלהם והציעה להם מינוי של שנתיים בשירות המפקח מפני גניבת זהות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות