אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: צפי לשיבושים בכביש מספר 1 עקב הפגנת נהגי מוניות צילום: istock

מחר: צפי לשיבושים בכביש מספר 1 עקב הפגנת נהגי מוניות

יקיימו מסע "הלוויה לענף המוניות" אל משרד התחבורה בירושלים, לקראת כניסתם לתוקף של תעריפי המונה החדשים ב-1 בינואר. טוענים שהתעריפים החדשים יפחיתו את הכנסותיהם ב-30%

14.12.2019, 15:11 | אודי עציון

נוסעים לירושלים מחר (א') בבוקר, או מתכננים לתפוס מונית? שימו לב. נהגי המוניות נערכים להפגנה גדולה מול משרד התחבורה בירושלים, עם שיירות שייצאו החל מ-7:45 מתל אביב, חולון, נתב"ג ולטרון אל קרית הממשלה בבירה.

קראו עוד בכלכליסט

הנהגים מוחים על החובה להצטייד עד ה-1 בינואר 2020 במונה החדש, שמבוסס על חישוב מחירים שונה מהיום. המונים ימשיכו לפעול בשני תעריפים, יום ולילה/שבת וחג, אבל חישוב שונה של מחיר הנסיעה אמור לפי הערכת משרדי התחבורה והאוצר שיזמו את המהלך להוזיל את עלות הנסיעה הבין עירונית ה-6.7% ולייקר את הנסיעה בעיר ב-13%.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

אולם נהגי המוניות טוענים כי מבדיקות שערכו בפועל, מחירי הנסיעה בעיר לא ישתנו, ואילו מחירי הנסיעה הבין עירונית יוזלו בשיעור חד של 30%, מה שיפגע משמעותית בהכנסותיהם.

"לפי המונה החדש מחיר הנסיעה מוזל משמעותית ברגע שמהירות הנסיעה עולה על 50 קמ"ש, ומאחר שגם בערים יש היום כבישים מהירים, כמו נתיבי איילון בגוש דן, שדרות בגין בירושלים, וכביש עוקף קריות במפרץ חיפה, אנחנו נפסיד הרבה כסף גם בנסיעות בעיר", אומר שי דיין מארגון ועד הנהגים, וממארגני ההפגנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות