אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעים דורשים להוציא מהקבר את גופת מייסד בורסת הביטקוין קוודריגה צילום: טוויטר , גטי אימג'ס

משקיעים דורשים להוציא מהקבר את גופת מייסד בורסת הביטקוין קוודריגה

ג'ראלד קוטן, שמת לפני שנה, ניהל את החברה הקנדית דרך המחשב הנייד שלו. חקירה העלתה כי מחשבונות החברה רוקנו כ-140 מיליון דולר כמה חודשים לפני מותו של קוטן

15.12.2019, 13:08 | שירות כלכליסט

עורכי דין שמייצגים בעלי חשבונות בבורסת הביטקוין הקנדית קוודריגה (Quadriga), מבקשים מהרשויות בקנדה להוציא את גופתו של מייסד החברה, ג'ראלד קוטן (Gerald Cotten) מקברו ולבדוק שוב אם אכן מדובר בגופתו של קוטן.

קראו עוד בכלכליסט

קוטן, ששימש גם מנכ"ל קוודריגה, מת מסיבוכים של מחלת קרוהן בדצמבר 2018 בזמן שטייל בהודו. קוודריגה נוהלה כמעט אך ורק על ידי קוטן, דרך המחשב הנייד שלו.

באותה תקופה קוודריגה, שהיתה בעבר חברת המרת הכסף הקריפטוגרפי הגדולה בקנדה, הודיעה שאינה מצליחה להשיג גישה לנכסים דיגיטליים. לפחות 145 מיליון דולר נותרו מוקפאים בחשבונות של קוטן.

בעקבות מותו של קוטן קרסה קוודריגה ויותר מ-100,000 משקיעים איבדו את כספם. באפריל הודיעה קוודריגה שבית המשפט העליון של נובה סקוטיה הוציא צו סגירה והכריז עליה כפושטת רגל.

  ג ג'ראלד קוטן | צילום: טוויטר , גטי אימג'ס   ג

פירמת עורכי הדין מילר תומפסון ביקשה שלשום (ו') ממשטרת קנדה את הוצאת הגופה ונתיחתה "על מנת לאשר את זהותה ואת סיבת המוות, בשל אי הבהירות סביב מותו, וההפסדים הגדולים של המשתמשים שנפגעו מכך", נאמר בבקשה.

חלק גדול מהכסף הדיגיטלי שבידי קוודריגה מאוחסן באופן לא מקוון בחשבונות שידועים כ"ארנקים קרים", שהיא שיטה להגנה עליהם מהאקרים. קוטן היה האדם היחיד שהייתה לו גישה לארנקים האלה, כך על פי החברה. מומחה שגייסה החברה ניסה לפרוץ למחשב של קוטן אך ללא הצלחה, ולטענת רוברטסון קוטן לא השאיר אחריו מסמכים הקשורים לעסק.

לפי הצהרה שהגישה אלמנתו של קוטן, ג'ניפר רוברטסון, הוא היה בעל "האחריות המלאה לניהול ההון והמטבעות", כך שלאף עובד אחר לא הייתה גישה להון שאוחסן. 

בית המשפט של נובה סקוטיה מינה את חברת השירותים הפיננסים ארנסט אנד יאנג לפקח על מאמציה של קוודריגה להציל את המשקיעים. בדוח שפורסם ביוני נאמר כי כ-190 מיליון דולר קנדיים (כ-143 מיליון דולר אמריקאי), התרוקנו כמה חודשים לפני מותו של קוטן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות