אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "יש התיישרות במחירי הדיור - הישג אדיר לממשלה ולכחלון" צילום: אי.פי

נתניהו: "יש התיישרות במחירי הדיור - הישג אדיר לממשלה ולכחלון"

בדיון בממשלה אמר רה"מ כי "אוכלוסיית ישראל גדלה יותר מהר כמעט מכל אוכלוסייה אחרת בעולם. מי שחושב שקצב הילודה של הציבור היהודי הוא נמוך, יידע שבשנה שעברה הוא עבר את קצב הילודה של הציבור הערבי.

15.12.2019, 12:47 | צבי זרחיה

הממשלה קיימה הבוקר (א') דיון על פעילותה ב-4.5 השנים האחרונות להורדת מחירי הדיור, והשרים שמעו את סקירותיהם של שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור משה כחלון ושרת השיכון יפעת שאשא ביטון.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט, רה"מ בנימין נתניהו מתכוון להשתמש בפעולותיו של כחלון להורדת מחירי הדיור בקמפיין הבחירות של הליכוד.

נתניהו, שיזם את הדיון לִגלגל על התייחסות התקשורת למהלכים ואמר: "מה שקרה כאן זהו הישג אדיר לממשלה שלנו, לך השר, לצוות שעבד איתך. היתה עלייה תלולה מאוד של מחירי הדיור, ולפני כשלוש שנים היתה התיישרות, שגם אם התקשורת מנסה היא לא תוכל להתעלם מזה. זה הישג אדיר של הממשלה ושלך, ואני מברך אותך".

בנימין נתניהו , צילום: אי.פי בנימין נתניהו | צילום: אי.פי בנימין נתניהו , צילום: אי.פי

נתניהו הוסיף כי "מצבה של ישראל בתחום הדיור הוא לא פשוט, משום שאנחנו אחת המדינות הקטנות בעולם, אבל עם אוכלוסייה שגדלה יותר מהר כמעט מכל אוכלוסייה אחרת בעולם. יותר מכל אוכלוסייה אחרת בעולם המערבי וכמעט יותר מכל אוכלוסייה אחרת בעולם הערבי.

"זה נכון לגבי קצב הילודה המבורך במדינת ישראל של הציבור היהודי והציבור הערבי. מי שחושב שקצב הילודה של הציבור היהודי הוא נמוך, יידע שבשנה שעברה הוא עבר את קצב הילודה של הציבור הערבי בישראל.

"לישראל יש שטח קטן ואוכלוסייה שהולכת וגדלה יותר מהר כמעט מכל מדינות העולם. לכן, התוצאה הכמעט אוטומטית, היא שמחיר הדיור יעלה ויעלה כי השטח מוגבל, והאזורים המועדפים מוגבלים, וזה בדיוק מה שקרה לנו במשך כעשור".

"כששר האוצר כחלון נכנס לתפקידו לפני כמעט חמש שנים, הוא ביקש לקחת את הנושא תחת הנהגתו, וקבענו שורה של כלים שיעמדו לרשותו כדי לבצע את מה שנתפס אז כבלתי ניתן להשגה - להפסיק את העלייה במחירי הדיור. והדבר הזה תמיד בוטל והוגחך ותמיד הכחישו והעלימו, היום אני מבקש לפני הסקירה הנרחבת והמפורטת שלך, שר האוצר, להציג את התוצאה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות