אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו אורלינס הכריזה על מצב חירום לאחר מתקפת סייבר נרחבת צילום: realtor

ניו אורלינס הכריזה על מצב חירום לאחר מתקפת סייבר נרחבת

המתקפה הביאה להשבתה של מערך המחשבים של העירייה. ה-FBI והשירות החשאי לא הצליחו עדיין לזהות כיצד חדרו הנוזקות למחשבים או מתי אלה יוחזרו לפעול

15.12.2019, 16:38 | שירות כלכליסט
מערך המחשבים של ניו אורלינס, הושבת לחלוטין על ידי נוזקות כופר עד כדי כך שראשת העיר לאטויה קאנטרל הכריזה על מצב חירום, צעד נדיר מאוד בתגובה למתקפת סייבר. על פי הדיווח של סוכנות AP בסוף השבוע, ההשבתה נעשתה כחלק מצעדי זהירות שננקטו על ידי העירייה.

קראו עוד בכלכליסט

נכון ליום שישי אחר הצהריים לא התקבלה דרישת כופר במשרדי העירייה, כך מסרה ראשת העיר, במסיבת עיתונאים. קאנטרל אמרה כי עובדי עירייה קיבלו הוראה להשבית את המחשבים בסביבות השעה 11 בצהריים. גורמים רשמיים בעירייה אמרו כי זוהתה פעילות חשודה כבר בסביבות השעה 5 לפנות בוקר. הם מסרו שהפעילות כללה אימיילים שנועדו לבצע פישינג של סיסמאות.

נוזקות כופר גורמות לנזקים עצומים בכל שנה, צילום: Fortune נוזקות כופר גורמות לנזקים עצומים בכל שנה | צילום: Fortune נוזקות כופר גורמות לנזקים עצומים בכל שנה, צילום: Fortune

עד ליום שישי אחר הצהריים לא הייתה שום אינדיקציה שמי מעובדי העירייה סיפק סיסמא או מידע כלשהו שיכל להוביל לפרצה, אמר מנהל ה-IT של העירייה, קים לאגרו. בנוסף מסרו גורמים בעירייה כי אינם יודעים לומר מתי המחשבים יחזרו לפעולה או אם קבצים חשובים נפגעו. עם זאת הם הדגישו כי הרשומות הפיננסיות של העירייה מגובות על גבי מערכת המבוססת על ענן, וכי כל שירותי החירום של העירייה פעלו על גבי הרשת הטלפונית והרדיו.

פקידי מדינה חוקרים כעת את המקרה ביחד עם ה-FBI והשירות החשאי. העיר, אשר נתונה לסכנת הוריקנים קבועה, מוכנה תמיד למצב בו האינטרנט אינו פעיל, אמר מנהל בטחון הפנים של העירייה, קולין ארנולד. "נחזור ללוחות ומרקרים, נחזור לנייר". הוא אמר.

משרד המושל הודיע באימייל שהמשמר הלאומי של לואיזיאנה ומשטרת המדינה עזרו לעיר להעריך את ההשפעה של ההתקפה, השנייה בהפרש של כמה ימים. בשבוע שעבר, התקפת סייבר דווחה בעיר פנסאקולה בפלורידה. גורמים בעיר אישרו בשישי שהאקרים ניסו לסחוט כסף מהעיר, אך לא אמרו אם הם מתכוונים לשלם..

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות