אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבא טורקיה מצטייד ברחפני קרב חמושים במקלעים צילום: http://www.asisguard.com/

צבא טורקיה מצטייד ברחפני קרב חמושים במקלעים

הרחפנים שוקלים כ-25 ק''ג ומצוידים במקלע עם 200 כדורים אליו ניתן להצמיד גם רומה רימונים. הנשק מסוגל לירות צרורות של עד 15 כדורים בדיוק של 15 ס''מ לטווח של עד 200 מטר

15.12.2019, 19:38 | שירות כלכליסט
צבא טורקיה צפוי לקבל לידיו רחפן חמוש שיוכל לפגוע במטרות בדיוק גבוה. טורקיה צפויה להיות המדינה הראשונה שתחזיק ברחפנים חמושים. הרחפן במשקל 25 ק"ג מצויד ברוטור בעל שמונה להבים. מכונת הירייה שלו נושאת כ-200 כדורים ויכולה לירות יריות בודדות או צרורות של 15 כדורים. הרחפן גם מצויד בחיישני ראיית לילה והוא בעל טווח טיסה של כ-10 ק''מ.

קראו עוד בכלכליסט

מדינות וגופים רבים כבר משתמשים ברחפנים צבאיים קטנים שיכולים להטיל רימונים או להתאבד על מטרות. אך הרחפן הטורקי החדש, שמכונה Songar ומיוצר על ידי חברת האלקטרוניקה מאנקרה Asisguard, הוא הרחפן הראשון בעולם שמצוייד במקלעים. טורקיה מצפה שהרחפנים יגיעו לידיה לפני סוף השנה.

רחפן הקרב הטורקי, צילום: http://www.asisguard.com/ רחפן הקרב הטורקי | צילום: http://www.asisguard.com/ רחפן הקרב הטורקי, צילום: http://www.asisguard.com/

היצרנית הצליחה לגרום לרחפן לירות באופן מדויק, אתגר לא פשוט בין היתר עקב הקושי במדידת הטווח וזווית הירי בכלי טיס קטן ולא יציב. בנוסף הרתע של כל ירייה מזיז את הרחפן בצורה משמעותית, ומשפיע על הכינון של הכדור הבא. סונגר פיתחה שתי מערכות שמתגברות על הבעיה הזאת. האחת נעזרת בחיישנים שכוללים מצלמה ומד-טווח לייזר, על מנת לחשב את המרחק, הזווית וכיוון הרוח.

המערכת השנייה מבוססת על זרועות רובוטיות שמפצות על התזוזות שנגרמות מהירי. אסיסגארד טוענת שרחפן הסונגר יכול לפגוע במטרה בדיוק של 15 ס"מ מטווח של 200 מטר. מטיס הרחפן בוחר את המטרה באמצעות מסך וכוונת. על פי החברה שיפורים שמתוכננים ברחפן יאפשרו לו לפגוע במטרות בטווח של יותר מ-400 מטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות