אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך ניסתה איריס אלוביץ' לסחוט את שר האוצר צילומים: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג

חשיפת כלכליסט

כך ניסתה איריס אלוביץ' לסחוט את שר האוצר

רעייתו של שאול אלוביץ' ניסתה לקשור קשר עם מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, לאיים על משה כחלון שיש בידיהם מידע מכפיש לכאורה על אודותיו שאינו מתפרסם; בהקלטה נשמעת אלוביץ' מפרטת את המידע שיש בידיה, ומורה לישועה: "תגיד לכחלון שיש לנו חומר מפה עד הודעה חדשה, והוא בכספת ולא מפורסם"; ישועה שאל אם שאול אלוביץ' יודע, ונענה: "שאול אומר להמשיך לזיין את כחלון"

16.12.2019, 06:54 | תומר גנון וליטל דוברוביצקי

איריס אלוביץ’, רעייתו של בעל השליטה לשעבר באתר וואלה ובחברת בזק, איש העסקים שאול אלוביץ’, ניסתה לקשור קשר עם מנכ”ל וואלה לשעבר אילן ישועה, במטרה לאיים על שר האוצר משה כחלון. זאת באמצעות איום כי נמצא בידיהם מידע אישי ורגיש עליו שאינו מתפרסם. כך עולה מתמליל שיחה מוקלטת בין איריס אלוביץ’ לישועה מסוף 2016, שהגיע לידי “כלכליסט”.

קראו עוד בכלכליסט

השיחה הוקלטה על ידי ישועה למעלה משנה לפני פתיחת החקירה בתיק 4000 ונמסרה לידי המשטרה ורשות ניירות ערך.

השיחה נערכה ב־25.12.16 בשעת צהריים (14:02). לישועה נקבעה פגישה שלושה ימים לאחר מכן עם כחלון, בין השאר לאור טענתיו של שר האוצר על הקו התוקפני לגביו שנקט אתר וואלה מקבוצת בזק. כפי שעולה משיחות אחרות שהוקלטו על ידי ישועה, בני הזוג אלוביץ’ אכן הנחו את ישועה באותם ימים לפרסם כותרות וידיעות שליליות נגד כחלון.

“ביום רביעי אני פוגש את חייכני (הכינוי של כחלון בשיחות - ת”ג ול”ד) ב־14:30”, אמר ישועה לאיריס אלוביץ’ על פי תמליל השיחה המוקלטת. “יפה לך, אל תפחד”, השיבה אלוביץ’.

ישועה: “ממש כיף לי. השאלה אם את רוצה שאני אקפוץ ושתנחי משהו, אני לא ממוקד בראש. אני לא יודע הכי איך לדבר איתו. הוא יתנפל עליי. כי את יודעת מאז שהייתי אצלו, מה שנקרא נכנסו בו יום יום”.

מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה. “רגע, אז מה ההנחיה של שאול?", צילום: עמית שעל מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה. “רגע, אז מה ההנחיה של שאול?" | צילום: עמית שעל מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה. “רגע, אז מה ההנחיה של שאול?", צילום: עמית שעל

אלוביץ’: “שאלתי את שאול הבוקר אתה רוצה להמשיך? הוא אמר לי תכנסי באימאימא שלו. כאילו שאול עדיין בזה ואנחנו נמשיך... תקשיב”, המשיכה איריס אלוביץ’ להנחות את ישועה לקראת השיחה עם כחלון. “אתה מראה לו ת’זה, או.קיי? תראה לו, תגיד, הנה זה קיבלתי על נדב (שיינברגר, יועצו של כחלון - ת”ג ול”ד) למשל. אני לא רוצה להראות לך אבל יש עוד כי מבחינת סודיות, אתיקה מקצועית אהה... אני לא יודעת, עיתונאית אמו. לא כתבתי על זה, אני לא רוצה לכתוב על זה”, המשיכה אלוביץ’.

אלוביץ’ פירטה בשיחה את המידע האישי הרגיש הקשור לכאורה לכחלון, שמהימנותו מוטלת בספק.

לאחר שפירטה את המידע באוזני ישועה הוסיפה ואמרה: “תגיד לו אני לא מפרסם את זה”.

ישועה: “טוב, אני צריך לכתוב הכל איריס”.

אלוביץ’: “אתה הבנת מה אני אומרת? אל תדפיס את זה. אתה תראה לו את הזה של נדב”.

ישועה: “שנייה”.

אלוביץ’: “אל תדפיס את זה, אתה תראה לו בטלפון. תגיד לו יש לי מפה עד להודעה חדשה. ורק שתבין כל זה אני שם בכספת, לא מפרסם”.

ישועה: “טוב”.

אלוביץ’: “ואל תגיד כספת”.

ישועה: “לא, אסור. אסור להגיד כספת. צריך להיות נורא זהיר”.

אלוביץ’: “אז תגיד לו את כל הדברים האלה אני לא מפרסם. לא נתתי אפילו שייבדקו”.

ישועה: “ברור”.

אלוביץ’: “אתה מבין? כאילו שהוא בא ותוקף אותך, אז תגיד לו: תשמע אנחנו שומרים עליך”.

מימין: שר האוצר משה כחלון ואשתו של בעל השליטה לשעבר בבזק, איריס אלוביץ’: “פולקמן הוא הכלב של כחלון. הפודל של כחלון” , צילומים: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג מימין: שר האוצר משה כחלון ואשתו של בעל השליטה לשעבר בבזק, איריס אלוביץ’: “פולקמן הוא הכלב של כחלון. הפודל של כחלון” | צילומים: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג מימין: שר האוצר משה כחלון ואשתו של בעל השליטה לשעבר בבזק, איריס אלוביץ’: “פולקמן הוא הכלב של כחלון. הפודל של כחלון” , צילומים: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג

בנוסף להנחיות של איריס אלוביץ’ לישועה לנסות לשלוח מסרים מאיימים לכחלון, בשיחה נפרדת היא מכוונת לאסוף מידע מכפיש על חבר נוסף בסיעת כולנו, רועי פולקמן. ב־6.12.16 בערב (20:19), צלצל ישועה לאיריס אלוביץ’. בהמשך השיחה עלה לקו גם בעלה שאול אלוביץ’. הרקע לשיחה היה הודעה לעיתונות שהוציאה ועדת הכלכלה, אז בראשות ח”כ איתן כבל, שבה אושר לדיון פרק התקשורת בחוק ההסדרים לשנים 2018-2017.

הפרק שעסק בהגברת התחרות בשוק התקשורת, קבע כי חברת HOT, המתחרה בבזק, תוכל לקבל גישה לתשתיות החברה רק החל מ־1.10.17, וכן שיקבע מחיר חדש ותחרותי לכך עד 1.4.18 בין שר התקשורת לשר האוצר. לכאורה חדשות טובות לבזק משום שתחילת התחרות נדחית.

ישועה: “אמרו לי שכבל הוציא הודעה. חדשות טובות בשבילך. HOT יהיה רק ב־2017 והמחיר ייקבע בין השרים”.

אלוביץ’. “יפה”.

ישועה: “הבוס יודע?”

אלוביץ’: “הבוס יודע. כן“.

השניים עברו לשוחח על עיתונאי שבכוונתם להתייעץ עם ניר חפץ ורן ברץ, מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו, האם לשכור את שירותיו. אלא שאז נושא השיחה השתנה. “שאול אומר להמשיך לזיין את כחלון”, אמרה אלוביץ’ לישועה.

ישועה: ”כן?”

איריס אלוביץ’: ”רגע שנייה בוא נדבר ברמקול (קולו של שאול אלוביץ’ נשמע על הקו). פולקמן, פולקמן. אילן אמרתי לך”.

ישועה: ”אני יודע, רועי. זה יכניס לרועי. תני לי מחר אני אעבוד על זה”.

איריס אלוביץ’: ”אמרתי לכם את זה מזמן. הוא הכלב של כחלון. הפודל של כחלון”.

ישועה: ”פולקמן אני רושם לי. רועי כן...”.

איריס אלוביץ’: “שאול, הוא יו”ר הסיעה של כולנו? אני לא יודעת מהו”.

שאול אלוביץ’: “יכול להיות”.

איריס אלוביץ’: “הוא כל הזמן מדברר את כחלון. הוא ילד שמדברר את כחלון. הוא לא מבין מהחיים שלו”.

ישועה: ”רגע, אז מה ההנחיה של שאול? מה הוא אומר להמשיך חזק כאילו מחר? להכין ראשית?”

איריס אלוביץ’: ”הוא אומר תכין”.

שאול אלוביץ’: ”להמשיך עליו ולחפש על פולקמן”.

איריס אלוביץ’: ”להמשיך לחפש על פולקמן”.

פרקליטיהם של שאול אלוביץ׳ ואיריס אלוביץ’, עורכי הדין ז׳ק חן ומיכל רוזן, מסרו כי “אין לנו כל יכולת וכוונה לנהל משפט בתקשורת, ודאי שלא כאשר מודלפים שברירי ציטוטים מתוך חומר חקירה עצום. אנו סמוכים ובטוחים שבית המשפט שייבחן את העובדות לאשורן יגיע למסקנה ולפיה בני הזוג אלוביץ׳ לא עברו כל עבירה”.

רועי פולקמן מסר כי ”בכל מקום במשק בו אין תחרות הכוח עולה לאנשים לראש”.

בתגובה לשאלת “כלכליסט”, האם איריס אלוביץ’ נחקרה על ביצוע עבירה שנעשתה במהלך השיחה, נמסר ממשרד המשפטים כי “הגברת אלוביץ’ לא נחקרה בחשד לסחיטה”.

משה כחלון, אילן ישועה ונדב שיינברגר לא מסרו תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות