אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח תלווה מיליארד שקל לגזית גלוב צילום: Agaton Strom

בלעדי לכלכליסט

כלל ביטוח תלווה מיליארד שקל לגזית גלוב

ההלוואה היא לתקופה של כ-10 שנים, עד לדצמבר 2029, הנושאת ריבית שנתית צמודת מדד של כ- 1.17% - והיא מובטחת בשעבוד הנכס G City בראשון לציון

16.12.2019, 07:55 | גולן חזני

כלל ביטוח תלווה סכום ענק של מיליארד שקל לחברת גזית גלוב שבשליטת חיים כצמן. ההלוואה היא לתקופה של כ-10 שנים, עד לדצמבר 2029, עם מח"מ של כ- 8.7 שנים. מדובר בהלוואת bullet, כשכ- 80% מהקרן ייפדו בדצמבר 2029, הנושאת ריבית שנתית צמודת מדד של כ- 1.17%. לכלכליסט נודע כי הסכם ההלוואה נחתם אמש. כלל ביטוח מנוהלת ע"י יורם נוה ובראש חטיבת ההשקעות שלה עומד יוסי דורי.

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואה מובטחת בשעבוד הנכס G City בראשון לציון, הכולל מתחם בילוי ופנאי ושני מתחמי-Power Centers, המהווים רצועה מסחרית משמעותית וייחודית לאורך שד' משה דיין בראשל"צ. הרצועה נפרשת על שטח בבעלות פרטית של כ- 80 דונם באורך של כ-1 ק"מ. הנכס כולל מעל 120 חנויות ומרכזי בילוי, ביניהם דקטלון, סינמה סיטי וסופרמרקטים כגון שופרסל ורמי לוי והוא נהנה מתנועה של כ- 12 מיליון מבקרים בשנה.

ההסכם עם כלל ביטוח ופיננסים מאפשר לגזית גלוב לנצל את ההלוואה בשלוש משיכות בעיתויים שונים, בהתאם לצרכי החברה ולצפי תזרים המזומנים שלה. מבנה זה מספק לגזית גלוב גמישות ויעילות כלכלית תוך כדי קיבוע הריבית לטווח ארוך.

זוהי עסקה גדולה שנייה של גזית גלוב עם גופים מוסדיים בחודשים האחרונים. ביולי הודיעה החברה כי התקשרה בהסכם לרכישת 40% ממניות החברה הבת אטריום - מלוא החזקות הציבור - באופן שיהפוך את אטריום לחברה פרטית.

במקביל, חתמה גזית גלוב על הסכם עם מנורה מבטחים שלפיו, עם השלמת עסקת הרכישה, היא תמכור לה כ-12% מהון מניות אטריום תמורת 150 מיליון יורו, במחיר זהה למחיר למניה שבו היא עצמה רוכשת את המניות. סמוך למועד זה הצטרפה גם הפניקס לעסקה, כשחתמה על הסכם לרכישת 6% ממניות אטריום תמורת 75 מיליון יורו, גם כן במחיר האמור.

חיים כצמן, גזית גלוב
חיים כצמן, גזית גלוב צילום: Agaton Strom

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות