אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת בתי הקולנוע סינוורלד של משפחת גרדינגר הישראלית רוכשת את סינפלקס הקנדית צילום: film.list

רשת בתי הקולנוע סינוורלד של משפחת גרדינגר הישראלית רוכשת את סינפלקס הקנדית

סינוורלד היא רשת בתי הקולנוע השנייה בגודלה בעולם - הקבוצה רוכשת את הרשת הקנדית לפי שווי של 34 סנט דולר קנדי למניה, פרמיה של 41% על מחיר השוק, ולפי שווי של 2.13 מיליארד דולר ארה"ב

16.12.2019, 11:34 | שירות כלכליסט

מיזוג ענק בעולם בתי הקולנוע: רשת בתי הקולנוע הבריטית סינוורלד (Cineworld Group)רוכשת את הרשת הקנדית Cineplex תמורת 2.13 מיליארד דולר (2.8 מיליארד דולר קנדי). בעלת השליטה ברשת סינוורלד היא משפחת גרדינגר מחיפה והיא מנוהלת ע"י מוקי גרדינגר - המשפחה היא גם הבעלים של רשת בתי הקולנוע יס פלאנט.  

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה  נעשית לפי שווי של 34 סנט לדולר קנדי למניית סינפלקס – פרמיה של 41% על מחירה בטורונטו העומד על 24 סנט - והיא תצרף לסינוורלד 165 בתי קולנוע ו-1695 מסכים.

הרווח השנתי לפני מס שתתרום הרכישה יעמוד בשנה הראשונה על 130 מיליון דולר ארה"ב. בהודעת סיוורלנד נאמר כי שילוב סינפלקס עם רשת ריגל שאותה רכשה בשנה שעברה (Regal), יהפוך את הקבוצה למובילה בתחום בתי הקולנוע בצפון אמריקה.

העסקה כפופה לאישור בעלי המניות של שתי החברות והרגולטורים הרלבנטיים, ולפי ההודעה שיצאה מהחברות היא צפויה להיות מושלמת, בהינתן שהאישורים אכן יתקבלו, עד לסוף המחצית הראשונה של 2020. מועצת המנהלים של סיוורלד כברק אישרה פה אחד את העסקה ומסר באופן דומה התקבל מבעלי מניות מרכזיים.

 

 סינוורלד השילמה בפברואר 2018 את עסקת הענק הקודמת שלה, במסגרתה רכשה את ריגל אנטרטיימנט האמריקאית (ב-2.7 מיליארד פאונד), עסקה שהפכה אותה למס' שתיים בענף בעולם. 

הקבוצה מחזיקה ב-9,518 מסכי קולנוע ב-790 בתי קולנוע ב-10 מדינות - בריטניה, ארה"ב, אירלנד, פולין, רומניה, ישראל, הונגריה, צ'כיה, בולגריה וסלובקיה. בישראל מפעילה הקבוצה את רשת בתי הקולנוע yes פלאנט.

סינוורלד , צילום: film.list סינוורלד | צילום: film.list סינוורלד , צילום: film.list

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות