אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על אסדת לווייתן: המחוזי יכריע מחר בבקשה לצו מניעה צילום: שירות כלכליסט

הקרב על אסדת לווייתן: המחוזי יכריע מחר בבקשה לצו מניעה

הארגון הסביבתי 'שומרי הבית' טוען שיש להוציא צו מניעה לכל פעילות של אסדת לווייתן, עד למילוי תנאי היתר הפליטה שניתן לה על ידי המשרד להגנת הסביבה. בית המשפט חייב את נובל אנרג'י להגיב עד מחר

16.12.2019, 14:34 | ענת רואה

הקרב על פעילותה של אסדת לווייתן מתחמם. לפני זמן קצר ניתנה בבית המשפט המחוזי בירושלים החלטה של השופט אלי אברבנאל בקשר לעתירה שומרי הבית שהוגשה אתמול בבקשה להוציא צו מניעה ארעי לפעילות האסדה, הממוקמת כ-10 ק"מ מערבית לחוף דור.

קראו עוד בכלכליסט

בעתירה טען הארגון הסביבתי שיש להוציא צו מניעה להמשך כל פעילות של אסדת לווייתן וזאת עד למילוי מוחלט ומלא של תנאי היתר הפליטה שניתן לה ע"י המשרד להגנת הסביבה ובפרט מילוי תנאי תוכנית ההרצה והוראות הממונה שצורפו לה שדורשים כי נובל אנרג'י תקים ותפעיל תחנות ניטור באופן שניתן יהיה לבחון את ערכי הסביבה ולוודא כי אין בפליטות המתוכננות על ידה סכנה לבריאות הציבור.

הפגנת תושבים נגד האסדה (ארכיון), צילום: שירות כלכליסט הפגנת תושבים נגד האסדה (ארכיון) | צילום: שירות כלכליסט הפגנת תושבים נגד האסדה (ארכיון), צילום: שירות כלכליסט

השופט אברבנאל קבע כי דיון בבקשה למתן צו ביניים יתקיים ביום שני הבא. בנוסף קבע כי עד מחר (יום ג') תגיב נובל אנרג'י לבקשה למתן צו ארעי. מהדברים ניתן להסיק כי מחר אחרי שתוגש התגובה, צפוי בית המשפט למסור את החלטתו בבקשה לצו מניעה. ההחלטה הזו תינתן לפני מועד הנישוב שיתקיים לכל המוקדם ביום רביעי השבוע.

אסדת לווייתן, צילום: אלעד גרשגורן אסדת לווייתן | צילום: אלעד גרשגורן אסדת לווייתן, צילום: אלעד גרשגורן

בהליכים המשפטיים מיוצגת נובל אנרג'י באמצעות עו"ד יונתן קהת ממשרד אגמון ושות' ואילו שומרי הבית באמצעות משרד הררי טויסטר ושות'.

נובל אנרג'י עדיין לא הודיעה מתי יתבצע הנישוב (השלב השלישי בהרצת האסדה) שאמור להתקיים השבוע. בשבוע שעבר הודיעה החברה שהנישוב יתבצע כנראה מחר (יום ג') אך בסופו של דבר הוחלט לדחותו ליום אחר כנראה השבוע. לפי הוראות המשרד להגנת הסביבה, על החברה להודיע לציבור שני ימי עסקים קודם לכן.

בשיחה עם חלק מתושבי אזור השרון ואזור חיפה שפורסמה אתמול בכלכליסט, הביעו תושבים חשש ממשי משאיפת חומרים מסוכנים, ואיימו שמאות ואולי אלפים מהם יפנו את בתיהם למשך כמה ימים "עד יעבוד זעם". בחלק מבתי הספר שממוקמים באזורים אלה מתוכננת שביתה שמובילים הורים שחוששים מפגיעה בילדיהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות