אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לעמדת מנדלבליט: אוחנה בחר באורלי בן ארי גינזברג כמ"מ פרקליט המדינה צילום: יואב דודקביץ, משרד המשפטים, תומי הרפז

בניגוד לעמדת מנדלבליט: אוחנה בחר באורלי בן ארי גינזברג כמ"מ פרקליט המדינה

אורלי בן ארי גינזברג משמשת כיום משנה לפרקליטת מחוז מרכז; היועמ"ש הודיע בתחילת החודש כי המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, שלמה למברגר, הוא המועמד שלו לתפקיד; אוחנה: "אורלי תתרום לחיזוק אמון הציבור במערכת החשובה הזו"

17.12.2019, 10:52 | משה גורלי

שר המשפטים אמיר אוחנה הפתיע כשבחר באורלי בן ארי גינזברג לממלאת מקום פרקליט המדינה במקום שי ניצן שפרש אתמול.

קראו עוד בכלכליסט

בן ארי גינזברג היא משנה לפרקליטת מחוז מרכז, כלומר היא אפילו אינה בדרג של פרקליטת מחוז. הדבר דומה לכך שתת אלוף ייבחר לרמטכ"ל. ועם זאת, אוחנה לא הפתיע כשלא בחר במשנה של ניצן, עו"ד שלמה למברגר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע שהוא המועמד הקביל היחיד לדעתו. השאלה כעת היא האם מנדלבליט יודיע שיש מניעות למינוי במקרה שתוגש עתירה לבג"ץ, ובטוח שתוגש.

אורלי בן ארי גינזברג , צילום: באדיבות משרד המשפטים אורלי בן ארי גינזברג | צילום: באדיבות משרד המשפטים אורלי בן ארי גינזברג , צילום: באדיבות משרד המשפטים

אוחנה הפתיע כשדילג על המועמד השלישי דן אלדד, מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. אלדד הוא פרקליט מחוז ולפיכך נמנה על הדרג הבכיר ביותר שממנו ממנים פרקליט מדינה. אם אלדד היה נבחר היה למנדלבליט קשה יותר לטעון נגד סבירות המינוי.

מימין: היועמ"ש אביחי מנדלבליט ושר המשפטים אמיר אוחנה, צילום: אוראל כהן מימין: היועמ"ש אביחי מנדלבליט ושר המשפטים אמיר אוחנה | צילום: אוראל כהן מימין: היועמ"ש אביחי מנדלבליט ושר המשפטים אמיר אוחנה, צילום: אוראל כהן

ומנגד, אוחנה לא הפתיע כשבחר בקטטה הצפויה עם היועץ. בפסילת למברגר יש גם פסילה של פרקליט בכיר בצוות תיקי ראש הממשלה נתניהו. למברגר, כמו ליאת בן ארי ניצן, תמך בשלושה סעיפי שוחד בכתבי אישום נגד ראש הממשלה והיועץ, בניגוד לדעתם החליט על שוחד רק בתיק 4000. מן הסתם הבחירה בבן ארי גינזברג היא בחירה לעומתית, אישית ומקצועית, נגד הקו של ניצן וליאת בן ארי, הקו התביעתי האקטיביסטי יותר.

בתחילת החודש פרסם אוחנה חמישה שמות של מועמדים לתפקיד ממלא המקום הזמני לפרקליט המדינה: המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, שלמה (מומי) למברגר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי; המשנה לפרקליטת מחוז מרכז, אורלי בן ארי גינזברג; מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, דן אלדד, ופרקליטת מחוז תל אביב אושרה גז. 

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות