אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נצבא תחבור לפרויקט פינוי בינוי של מצלאוי בבת ים

נצבא תחבור לפרויקט פינוי בינוי של מצלאוי בבת ים

הפרויקט ברחוב יוספטל בעיר כולל הריסה של 240 דירות והקמה של כ-1,000 דירות חדשות; על פי ההסכם נצבא תביא הון עצמי המוערך בכרבע מיליארד שקל

16.12.2019, 16:51 | דותן לוי

חברת מצלאוי וחברת נצבא מקבוצת איירפורט סיטי, חתמו על הסכם שותפות במסגרתו תצטרף נצבא לביצוע פרויקט פינוי בינוי שיזמה מצלאוי ברחוב יוספטל, בת ים.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה נצבא תעמיד את ההון העצמי הנדרש לביצוע, המוערך בכרבע מיליארד שקל, ובנוסף תעביר למצלאוי החזר חלקי של הוצאות ותשלומים שונים שמצלאוי הוציאה מכיסה עד לשלב זה.

התחדשות עירונית ברחוב יוספטל בת ים התחדשות עירונית ברחוב יוספטל בת ים התחדשות עירונית ברחוב יוספטל בת ים

לפי ההסכם, החברות ישתפו פעולה בייזום תכנון, ביצוע ושיווק הפרויקט וחלקה של כל אחת מהחברות יעמוד על 50%. את ניהול, קידום התכנון, ביצוע ושיווק הפרויקט תבצע חברת מצלאוי, אשר תהיה גם הקבלן המבצע.

פרויקט יוספטל הוא אחד מהפרויקטים הגדולים בבת-ים בפינוי בינוי, במסגרתו יהרסו 240 יחידות דיור ישנות וייבנו 1,078 דירות חדשות לצד שטחי מסחר ומשרדים בשטח של כ- 25 אלף מ"ר .

הפרויקט יתבצע בשני שלבים: הראשו כולל הריסת שני בנייני מגורים קיימים במתחם הפרויקט והקמת שלושה בנייני מגורים חדשים וכן הקמת שטחי תעסוקה ומסחר והשלב השני כולל הריסת שלושה בנייני מגורים קיימים והקמת שלושה בנייני מגורים חדשים והקמת שטחי תעסוקה ומסחר.

הפרויקט אושר על ידי הוועדה המחוזית בתחילת 2018 והוא נמצא כעת בשלבי קבלת היתר לשלב הראשון.

הדמיה: התחדשות עירונית ביוספטל בת ים הדמיה: התחדשות עירונית ביוספטל בת ים הדמיה: התחדשות עירונית ביוספטל בת ים

את חברת מצלאוי ייצגו עו"ד יונה גושן-גוטשטיין ועו"ד אביתר שדה ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. את איירפורט סיטי נצבא ייצגו בעסקה עורכי הדין ירון טיקוצקי ומוטי הופמן ממשרד דורון, טיקוצקי, קנטור, עמית גרוס ושות' ועו"ד דב פישלר.

אחרי החתימה על העסקה, אמר סמי מצלאוי, יו"ר חברת מצלאוי, כי מדובר בפרויקט שהחברה מקדמת כ-10 שנים והוא יספק לדיירים המתגוררים היום בדירות רעועות - דירות חדשות מרווחות העומדות בתקנים נגד רעידות אדמה וכוללות ממ"דים להגנה מפני טילים. "בכוונתנו לחדש את מתחם יוספטל בבת ים, כמו שחברת מצלאוי עשתה בקרית אונו שם החלה לאחרונה את בניית הדירה ה- 1,000 במסגרת פרויקט הפינוי בינוי הראשון בישראל", אמר.  

פריאל אטיאס, מנכ"ל משותף בקבוצת איירפורט סיטי-נצבא, אמר: "שיתוף הפעולה של חברת מצלאוי עם קבוצת איירפורט סיטי-נצבא יאפשר לקדם את הפרויקט מהר יותר הן מבחינת המימון והן מבחינת הביצוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות