אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנושים של אינטרנט זהב רוצים ערך קוסמטי מפנינה רוזנבלום

בלעדי לכלכליסט

הנושים של אינטרנט זהב רוצים ערך קוסמטי מפנינה רוזנבלום

חלק מהנושים הגדולים המחזיקים כיום בשלד שנותר מפעילותה של אינטרנט זהב הצביעו בעד ההצעה של פעילת שוק ההון ליאת בידס להכנסת פעילות הקנאביס והקוסמטיקה של פנינה רוזנבלום לתוכו; בידס מציעה לרכוש 74.9% מהשלד הציבורי תמורת 4.5 מיליון שקל

16.12.2019, 20:55 | צלי גרינברג

חלק מהנושים הגדולים של אינטרנט זהב הצביעו בעד הכנסת פעילות הקנאביס והקוסמטיקה של פנינה רוזנבלום (PRC) לשלד הציבורי שנותר מפעילות החברה ונושא עדיין חובות. הפעילות הוצגה על ידי פעילת שוק ההון ליאת בידס שמציעה לרכוש את השלד הציבורי ומסתמן רוב להצעתה, כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

בידס, הבעלים של Upstream Capital, הציעה כ-4.5 מיליון שקל עבור 74.9% מהשלד, והיתר יישאר אצל הנושים. לאחר הכנסת פעילות, הנושים יחזיקו בכ-6.25%, בידס תחזיק בכ-18.75% והפעילות הנכנסת תחזיק בכ-74.9% מהון מניות החברה.

פנינה רוזנבלום פנינה רוזנבלום פנינה רוזנבלום

ההצעה המתחרה העיקרית שעמדה לנגד הנושים היא הצעתו של יונה לוי, יו"ר חברת הקנאביס הציבורית אינטליקנה, שהציע לרכוש 99.9% מהשלד הציבורי שנותר מאינטרנט זהב, תמורת 6.3 מיליון שקל, המבטיחים 1.8 מיליון שקל נוספים על הצעתה של בידס.

משקיעים אטרקטיביים בחברה של רוזנבלום

גורמים בשוק ההון אמרו לכלכליסט, כי "הנושים העדיפו לקבל את רוב הכסף, ולנסות למצות את השאר באמצעות הון המניות שנשאר בידם. המזומן בצירוף לשווי הפעילות הנכנסת מעניקים להם לפחות את ההצעה הגבוהה האחרת, והפעילות עוד יכולה לעלות בשווייה".

פעילות הקנאביס של פנינה רוזנבלום, המתמקדת במוצרי קוסמטיקה המכילים CBD (קנבינואידים – רכיב קנאביס שהוחרג במדינות מסוימות מפקודת הסמים המסוכנים), הוצגה לפי שווי של 25 מיליון שקל בצירוף לחלק מפעילות הקוסמטיקה הקיימת שלה כיום, טרום המיזוג. לכלכליסט נודע עוד, כי הצגת חלק מהמשקיעים בחברת הקנאביס של רוזנבלום - עדי צים, חיים הורביץ ורמי לוי - תרמה לבחירה מצד הנושים.

בידס אמרה לכלכליסט, כי "עוד לא דווח דבר, ואנו ממתינים להודעה רשמית. אם אכן הצעתנו זכתה, נשמח להמשיך עם הפעילות המועדפת עלינו – זו של פנינה רוזנבלום".

ב-2 לדצמבר השתתפה רוזנבלום באסיפת מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, שהתקיימה במשרדי עו"ד גרוס במשרדי עזריאלי, והציגה את פעילותה בתחום הקנאביס, ללא מתן הצעה לרכישת השלד.

הגעתה של רוזנבלום לאסיפה העלתה סימני שאלה לגבי ההנפקה שהיא תיכננה לחברת הקנאביס שלה, ואף ערכה לקראתה כנס משקיעים לפני כחודש וחצי. אז הציגה רוזנבלום שווי של 100 מיליון שקל לחברת PRC. עם סיום המצגת רמזה רוזנבלום על הורדת השווי, ואמרה למשקיעים כי חשוב לה יותר שהם ירוויחו מהשקעתם בהנפקה.

יש לציין, כי בין בידס לבין PRC עדיין אין הסכם מגובש להכנסת הפעילות לשלד, בהנחה שבידס אכן תזכה בו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות