אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל תשקיע בפרויקט "דירה להשכיר" דרך אזורים הדמיה: LIVING אזורים

מגדל תשקיע בפרויקט "דירה להשכיר" דרך אזורים

חברת הביטוח תעמיד מימון של 600 מיליון שקל לאזורים להקמה וייזום פרויקט דיור השכרה לטווח ארוך בראשל"צ ואור יהודה

17.12.2019, 10:31 | רחלי בינדמן

מגדל תשקיע בפרויקט "דירה להשכיר" - חברת הביטוח חתמה עם חברת אזורים על הסכם למתן אשראי בהיקף של 600 מיליון שקל, במסגרתו תעמיד מגדל חוב בכיר (חוב בעל קדימות בהחסר על פני חובות אחרים) עבור חברת ריט אזורים (חברת בת של אזורים), שעוסקת בהקמה ותפעול של מתחמי דיור להשכרה לטווח ארוך.

קראו עוד בכלכליסט

המימון הוא לפרויקטים שבהם זכתה ריט אזורים במסגרת מכרזי החברה הממשלתית "דירה להשכיר" בראשון לציון ב"שכונת רקפות" ובאור יהודה בשכונת "בית בפארק".

הדמיה של הפרויקט, הדמיה: LIVING  אזורים הדמיה של הפרויקט | הדמיה: LIVING אזורים הדמיה של הפרויקט, הדמיה: LIVING  אזורים

מגדל תעניק לשני הפרויקטים מימון בהיקף של כ-600 מיליון שקל ותלווה אותם בתקופת ההקמה ובתקופת התפעול. המימון יועמד לטווח ארוך לתקופה של 10 שנים מסיום ההקמה. מדובר בעסקת אשראי המגובה בביטחונות על נכסי וזכויות שני הפרויקטים ובערבות חברת אזורים, בתקופת ההקמה. זהו שיתוף פעולה ראשון בין מגדל לאזורים בתחום האשראי.

הגופים המוסדיים לא נוטים להשקיע בפרויקטים להשכרה לטווח ארוך שלרוב מניבים תשואה נמוכה אך כאן מגדל מצטרפת כבר בשלב הייזום וההקמה ולכן תהנה מפירות רווחי הייזום, עסקה יותר משתלמת במונחי תשואה.

עסקת המימון מיועדת, כאמור, לשני פרויקטים להשכרה לטווח ארוך שנמצאים בשלבי הקמה. פרויקט LIVING ראשון לציון (מימון של 225 מיליון שקל) יכלול שני מגדלים בני 24 קומות שבכל אחד מהם 108 דירות, כולן מיועדות להשכרה לטווח ארוך.

הדמיה של פרויקט דירה להשכיר באור יהודה של אזורים. חברת מגדל תממן, הדמיה: LIVING  אזורים הדמיה של פרויקט דירה להשכיר באור יהודה של אזורים. חברת מגדל תממן | הדמיה: LIVING אזורים הדמיה של פרויקט דירה להשכיר באור יהודה של אזורים. חברת מגדל תממן, הדמיה: LIVING  אזורים

הצפי לאכלוס עומד על כשנתיים מהיום. פרויקט LIVING בית בפארק (מימון של 376 מיליון שקל) בשכונת "בית בפארק" באור יהודה, סמוך לצומת סביון, כולל 7 בניינים בני 10 קומות כל אחד, וסה"כ 364 דירות המיועדות להשכרה לטווח ארוך. הפרויקטים יכלול גם חדר כושר, חדר חוגים, חדר לאירועים, חדר לימוד ועוד.

הפרויקט באור יהודה נמצא בשלבי בנייה והאכלוס צפוי בקיץ 2021. לאזורים פרויקט השכרה לטווח ארוך פעיל ומאוכלס באופן מלא באשדוד, הכולל 112 יח"ד ופרויקט נוסף עתידי בבת ים.

אקטיב חיתום בניהולו של עומרי לוי יזמה וטיפלה בעסקה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות