אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל הכספים של קופ"ח כללית, ראובן קוגן, פורש מתפקידו צילום: ענר גרין

בלעדי לכלכליסט

מנהל הכספים של קופ"ח כללית, ראובן קוגן, פורש מתפקידו

קוגן ניהל את כספי הקופה הגדולה במדינה כשנתיים בלבד. הגיש התפטרותו "לאור חוסר ודאות תקציבית הנובעת מחוסר הוודאות הפוליטית מחד, והתוכניות האישיות שלי"; והוסיף כי לא יתאפשר לו לנהל מו"מ על תקציב 2020 ולגבש הסכם ייצוב חדש מול המדינה

17.12.2019, 11:30 | אדריאן פילוט

מנהל הכספים של קופת החולים הכללית, ראובן קוגן, יפרוש מתפקידו בעוד שבועיים - כך נודע ל"כלכליסט". קוגן כיהן כמנהל הכספים של הקופה הגדולה במדינה, המבטחת 54% מאוכלוסייה, במהלך שנתיים בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

קוגן, אשר כיהן בעבר כסגן הממונה על התקציבים באוצר, סיפר למקורביו כי הוא תכנן להגיע לקופה לשלוש שנים, שכן מדובר באחד התפקידים הקשים והשוחקים במערכת.

אלא שלנוכח העובדה שתקופת הבחירות התארכה מעבר למצופה והסכמי ייצוב לא יהיו עד 2021 ויתכן כי עד 2022 אפילו, הוא החליט לפרוש מבעוד מועד.

ראובן קוגן , צילום: נמרוד גליקמן ראובן קוגן | צילום: נמרוד גליקמן ראובן קוגן , צילום: נמרוד גליקמן

במכתב הפרישה שלו שהגיע לידי "כלכליסט", כתב קוגן: "כשנתיים לעבודתי בכללית, ביקשתי היום מהמנכ"ל, פרופ׳ אהוד דודסון, לסיים את עבודתי בקופה בקרוב. קיבלתי את ההחלטה, בין היתר, לאור חוסר ודאות תקציבית הנובעת מחוסר הוודאות הפוליטית מחד, והתוכניות האישיות שלי לשנה הקרובה מאידך. צירוף השיקולים לא יאפשר לי להשלים את המשא ומתן על תקציב 2020 ולגבש הסכם ייצוב חדש מול המדינה. על כן, ועל מנת לשמור על האינטרסים של הכללית, אני סבור כי נכון וראוי שמחליפי העתידי יחל בהובלת תהליכים משמעותיים אלה כראות עיניו ועל פי גישתו הוא".

והוסיף: "בתקופת כהונתי בתפקיד הובלתי, יחד עם עובדי חטיבת הכספים ומנהליה, תהליכים חשובים, ובראשם הטמעת משמעת תקציבית ומעבר לתקציבים מוסדיים מחייבים, דבר שהינו בגדר מהפכה בתפיסת העולם הכלכלית בקופה, ואשר כתוצאה ממנו הכללית סיימה שנתיים רצופות באיזון כלכלי לראשונה מזה 20 שנים. כמו כן, קבענו אסטרטגיה הן לעניין רכש שירותים בבתי החולים הפרטיים והן לניהול נכסי הנדל"ן של הכללית, ועסקנו בגיבוש מתווה עתידי לביטוח אחריות מקצועית לרופאים וצוותי הרפואה. ברצוני להודות להנהלה ולדירקטוריון הכללית על שנתנו לי גיבוי בהובלת תהליכים חשובים אלו".

גורמים בכירים במשרד הבריאות הביעו צער על החלטתו של קוגן שהגדירו את עבודתו כ"מעולה". גורמים נוספים במערכת מסרו כי קוגן ומנכ"ל הקופה, אודי דודסון, לא ראו עין ועין מספר סוגיות, דבר טבעי בין מנכ"ל לבין מנהל כספים, אך זה ללא ספק גם "תרם" להחלטתו של קוגן.

מאז חודש אפריל 2019, מינויו של עופר מרגלית, לשעבר סגן הממונה עלה תקציבים (ביטחון), ארבעה מנהלי הכספים של קופות חולים הם בוגרי אוצר: חיים פרננדז בלאומית, יאיר זילברשטיין במכבי וכמאור, קוגן בכללית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות