אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת 6over6 Vision נמכרת לענקית אופטיקה אמריקאית ביותר מ-100 מיליון דולר צילום: גטי

אקזיט

חברת 6over6 Vision נמכרת לענקית אופטיקה אמריקאית ביותר מ-100 מיליון דולר

החברה פיתחה מערכת שמחליפה בדיקות ראייה מקצועיות אצל אופטיקאי. החברה הרוכשת 1-800 Contacts מובילה בתחומי ההפצה והשיווק של עדשות מגע ומשקפיים

17.12.2019, 15:26 | הגר רבט

אקזיט ענק לחברת 6over6 Vision הישראלית שנמכרת לענקית האופטיקה האמריקאית 1-800 Contacts. סכום הרכישה לא נמסר, אך לפי גורמים בשוק מדובר בעסקת מזומן של כ-100 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הישראלית הוקמה בשלהי 2014 על ידי שני דוקטורים לאלקטרו-אופטיקה: עופר לימון המשמש כמנכ״ל, ואלכס זלוטניק, סמנכ״ל הטכנולוגיות. החברה גייסה כ-13 מיליון דולר, בין השאר מאלומות הישראלית, מ-Triventures ומהקרן הסינית Rimonci Capital. היא פיתחה תחליף לבדיקת ראייה מקצועית על ידי אופטיקאי באמצעות מכשיר המובייל.

הפתרון של 6over6 מאפשר להחליף בדיקות ראייה אצל אופטיקאי, צילום: שאטרסטוק הפתרון של 6over6 מאפשר להחליף בדיקות ראייה אצל אופטיקאי | צילום: שאטרסטוק הפתרון של 6over6 מאפשר להחליף בדיקות ראייה אצל אופטיקאי, צילום: שאטרסטוק

״פיתחנו סט פתרונות לבדיקות ראייה שמציע את אותה רמת דיוק שיש למכשור אופטי מקצועי בשווי עשרות אלפי דולרים״, מסביר לכלכליסט ד״ר עופר לימון , מייסד-משותף ומנכ״ל החברה. לימון מציין גם שהפתרונות של החברה הישראלית מוצעים לקהל באמצעות חברות שמוכרות משקפיים אונליין ומוטמעים כבר אצל 15 שותפים בארה״ב, אירופה, הודו ואוסטרליה.

הרכישה תרחיב את מצבת כוח האדם בחברה, שנמצאת כרגע בעיצומו של גיוס אנשי טכנולוגיה, מוצר ושיווק. ״החברה רק תגדל ולמעשה השוק נפתח עבורנו עוד יותר. הרכישה מספקת לנו גב חזק להחדרת בדיקות הראייה המקוונות לשוק האמריקאי. מדובר בשוק גדול מאוד שנתון תחת רגולציה והחברה הרוכשת היא החברה המובילה בו לעדשות מגע ומשקפיים ותאפשר לנו להתמודד עם האתגרים הרגולטוריים".

קיימים פתרונות מתחרים למוצר שלכם בשוק?

״אנחנו פורצי שוק, והיחידים שיש להם אישור FDA היום. הפתרון שלנו נועד לעזור לאנשים לקבל גישה לפתרונות ראייה ולקצר את זמן עדכון המרשם. מדובר גם בבדיקה שמתבצעת בתנאים סביבתיים רלוונטיים ולא בחדר חשוך שלא מדמה את הסביבה הטבעית״.

6over6 מעסיקה היום 42 איש בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות