אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות פרישת ניר שטרן - סלקום מחקה 6.3% צילום: אוראל כהן

דיווח שוטף

בעקבות פרישת ניר שטרן - סלקום מחקה 6.3%

בורסת ת"א: המדדים המובילים ננעלו סביב רמת הפתיחה; טלטלת ענק בענף הסלולר - ניר שטרן יעזוב את סלקום וימונה למנכ"ל פז; ארקו התחזקה ב-3.1% לאחר עסקה של 383 מיליון דולר בארה"ב; אלביט מערכות שיגרה לוויין ראשון לחלל

18.12.2019, 17:31 | שיר רייטר ונועם לנדמן

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 

 

17:25 - המדדים המובילים בבורסת ת"א ננעלו ביציבות: סלקום מחקה 6.3% לאחר שנחשף ב'כלכליסט' כי המנכ"ל ניר שטרן יפרוש וימונה למנכ"ל פז. ארקו טיפסה ב-3.1% אחרי עסקה של 383 מיליון דולר בארה"ב. גזית גלוב סיימה בראש ת"א 35 לאחר שעלתה ב-3.5%. בנקים: לאומי נסוג ב-1.3% ומזרחי טפחות נחלש ב-1.2%.

 

16:35 - טלטלת ענק בענף הסלולר: ניר שטרן יעזוב את סלקום וימונה למנכ"ל פז - מנכ"ל סלקום נפגש אמש עם אברהם ביגר יו"ר פז, שהודיע לו כי נבחר בידי וועדת האיתור של החברה לתפקיד. המינוי אמור להיות רשמי בימים הקרובים, אם לא יהיו הפתעות.

 

 

ניר שטרן, צילום: עמית שעל ניר שטרן | צילום: עמית שעל ניר שטרן, צילום: עמית שעל

 

16:25 - אלביט מערכות שיגרה לוויין ראשון לחלל: אחרי התעשייה האווירית ורפאל, תעשייה ביטחונית ישראלית נוספת נכנסה לתחום הלוויינות; הלוויין הראשון ששלחה - ננו-לוויין ליישומי תקשורת אזרחיים.

 

 

לוויין אלביט - הננובה, צילום: אלביט לוויין אלביט - הננובה | צילום: אלביט לוויין אלביט - הננובה, צילום: אלביט

 

15:15 - מישורים מטפסת ב-0.4% אחרי שחברת ייזום הנדל"ן המניב הודיעה שהיא תובעת את בעל השליטה גיל בלוטרייך ב-11.3 מיליון שקל. התביעה טוענת לנזק לכאורה מצד בלוטרייך כלפי החברה כשלא עידכן אותה ב-2015 במלוא הפרטים על המו"מ בינו לבין אלכס שניידר, איש העסקים שנכנס לשותפות בחברה.

 

13:30 - מחצית היום בבורסה שנמצאת כבר באווירת סוף שנה. מחזור המסחר נמוך מאד, ועומד על  390.5 מיליון שקל בלבד, הראלמרכזת את המחזור הגבוה בבורסה, 20.8 מיליון שקל.

 

12:30 - מדד ת"א בנקים שיורד ב-0.5% הוא המדד הענפי היחיד על מינוס נכון לשעה זו. מניית לאומימאבדת 0.9% בתחתית המדד.

 

 , צילום: טל שחר צילום: טל שחר  , צילום: טל שחר

11:10 - מניית הביומד אנלייבקסמזנקת ב-7.2% ומטפסת לפסגת מדדי ת"א 35 ו-125, ארקוו קרסו תופסות את המקומות 3-2 עם עליות של 4.4% ו-3.6% בהתאמה (ראו עדכונים מוקדמים).

 

9:50 - המסחר נפתח: המדדים ת"א 35 ות"א 125 ללא תנועה מהותית, גזית גלובעולה ב-1% בפסגת ת"א 35, אופקו יורדת ב-1.1% בתחתית המדד.  ארקו מתחזקת ב-4.3% בפסגת ת"א 90 לאחר עסקה גדולה חדשה בארה"ב. קרסו עולה ב-1.7% לאחר הדיווח על רכישת קבוצת קל אוטו.

 

לפי הודעת ארקו, החברה הבת בארה"ב GPM רכשה פעילות סיטונאית, הכוללת אספקת דלקים ל-1,460 תחנות דלק המופעלות על ידי צדדים שלישיים ופעילות קמעונאית, הכוללת כ-75 תחנות דלק וחנויות נוחות. התמורה בעסקה תעמוד על 382.5 מיליון דולר לצד סכום מותנה של עד 42.5 מיליון דולר.

 

מנכ"ל ארקו אריה קוטלר, צילום: גלעד קוולרצ מנכ"ל ארקו אריה קוטלר | צילום: גלעד קוולרצ'יק מנכ"ל ארקו אריה קוטלר, צילום: גלעד קוולרצ

 

9:35 - חלל תקשורת, בהמשך לדיווחים קודמים: לאחר בדיקות שערכה יצרנית לוויין עמוס 3, התעשייה האווירית, נמצא שמד האופק הרזרבי בלוויין תקין וניתן לשימוש אם יידרש. כפי שחלל הבהירה בדיווח הקודם בעניין, הלוויין ממשיך לעשות שימוש במד האופק הראשי תוך מתן שירות באופן מלא ותקין.

 

9:30 - קרסו מוטורס רוכשת את קבוצת קל אוטו, "בדרך של רכישת מניות החברות הנרכשות בקבוצה כשהן נקיות וחופשיות", ללא תמורה במזומן.  

 

8:50 - המכללה למנהל ואפקון חתמו היום על הסכם זכיינות (BOT) להקמת מעונות הסטודנטים בראשל"צ. העלות הכוללת של הקמת הפרוייקט צפויה לעמוד על סך של כ-130 מליון שקל.

 

8:40 - שופרסלממזגת לתוכה את Be. המהלך יאפשר לרשת המזון לקזז את הפסדיה המעמיקים של הרשת, אשר הסתכמו ב-9 החודשים האחרונים ב-40 מיליון שקל.  בהתאם לתנאי המיזוג תקלוט שופרסל את פעילות בי, על כל התחייבויותיה, ללא מתן תמורה כלשהי וחברת בי תחוסל, ללא פירוק ותימחק מרישומי רשם החברות.

 

 , צילום: ערן גרנות צילום: ערן גרנות  , צילום: ערן גרנות

8:30 - שופט בית המשפט המחוזי בירושלים  אלי אברבנאלה וציא אתמול בערב צו מניעה זמני שמונע מחברת נובל אנרג'י לקיים באסדת לווייתן "פעילות הכרוכה בפליטת גזים". השופט כתב בהחלטתו כי היתר הפליטה שקיבלה נובל אנרג'י מהמשרד להגנת הסביבה יוקפא, ולפיכך הרצת האסדה לא תימשך לפי שעה. את העתירה הגישו שש מועצות מקומיות. ההחלטה היא זמנית והשופט קבע כי ביום ראשון הקרוב הוא יקיים דיון בעתירה. לצד נובל, בלווייתן שותפותדלק קידוחיםמ קבוצת דלק ורציו.

7:55 - חברת תיירות חדשה בדרך לבורסת תל אביב. "כלכליסט" מדווח הבוקר כי חברת ניהול הנסיעות תלמה (Talma), בעלת מנוע חיפוש הטיסות אליס, מנהלת מגעים מול חתמים על מנת לצאת להנפקה לפי שווי של מיליארד שקל. ההנפקה מתוכננת לצאת לפועל בחודש מאי הקרוב, על בסיס הדו"חות הכספיים השנתיים של 2019. תלמה תגייס ככל הנראה 250 מיליון שקל, כאשר לפחות חלק מההון יגויס באמצעות הצעת מכר. במקביל, החברה בודקת אפשרות להכנסת משקיע שירכוש 25% ממניות החברה.  

7:50 - בורסת תל אביב תיפתח הבוקר על רקע הירידות הקלות שנרשמו אמש בניו יורק - דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 התחזקו ב-0.1% לשיאי סגירה חדשים - ומול המגמה השלילית שנרשמת הבוקר במדדים המובלים של אסיה - מדד ניקיי יורד ב-0.5%, האנג סנג ושנגחאי נחלשים ב-0.1%.

 אתמול נרשמה בבורסה נעילה שלילית: המדדים ת"א 35 ו-125 ירדו ב-0.3%. ישראל קנדה ומנרב זינקו ב-10% ו-7.3% בהתאמה לאחר שמנרב חתמה על עיסקת מכירת מנרב פרויקטים לאחים נקש ולישראל קנדה ב-550 מיליון שקל. דלק קידוחים ירדה ב-2.9% - מדד ת"א נפט וגז נחלש ב-1.6%. מניות אומי ופועלים התחזקו ב-1.5% ומדד ת"א בנקים טיפס ב-1.1%.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות