אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון הענישה את פדקס על שירות איטי מדי בחגים צילום: יונתן קסלר

אמזון הענישה את פדקס על שירות איטי מדי בחגים

בעיצומה של עונת הקניות לחגים, הכריזה החברה כי סוחרי צד שלישי לא יוכלו עוד להשתמש בשירותי המשלוחים היבשתי של פדקס עבור משלוחי הפריים שלה, זאת "עד שפדקס תשפר את ביצועי שירות המשלוחים שלה"

17.12.2019, 16:42 | שירות כלכליסט

בעיצומה של עונת קניות החגים, אמזון מונעת מסוחרים להשתמש בשירות המשלוחים היבשתי של פדקס עבור משלוחי הפריים שלה. כך דיווח "הוול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה לסוחריה הכריזה החברה, כי המהלך ייכנס לתוקף כבר השבוע ויימשך "עד שפדקס תשפר את ביצועי שירות המשלוחים שלה".

חבילות אמזון, צילום: גטי חבילות אמזון | צילום: גטי חבילות אמזון, צילום: גטי

אמזון הפסיקה השנה להשתמש בשירותי פדקס עבור משלוחיה בארה"ב, אבל עדיין אפשרה לסוחרים צד שלישי לשלוח דרכם.

אלה אחראים על יותר ממחצית המוצרים הנמכרים דרך האתר של אמזון, כולל מוצרי פריים ייעודיים. אמזון הזכירה בהודעתה כי סוחרים עדיין יוכלו להשתמש בשירות האקספרס המהיר והיקר יותר של פדקס להזמנות הפריים ובשירות המשלוחים היבשתי להזמנות רגילות.

פדקס מסרה בתגובה כי ההחלטה משפיעה רק על מספר קטן של לקוחות, אבל מנגד "תגביל את האפשרויות העומדות לרשות עסקים קטנים, בכמה מימי המכירות העמוסים בהיסטוריה".

משאית פדקס פורקת חבילות בניו יורק משאית פדקס פורקת חבילות בניו יורק משאית פדקס פורקת חבילות בניו יורק

בהשוואה לממוצע השנתי, כמות החבילות היומית בתקופת החגים מוכפלת. השנה פדקס ואמזון מתמודדות עם לוח זמנים צפוף במיוחד, זאת בגלל שישה ימים פחות בין חג ההודיה לחג המולד, תקופה שבמהלכה עליהן למסור מיליוני חבילות יותר לעומת אשתקד. בנוסף, מזג אוויר סוער במיוחד מקשה את ביצוע המשלוחים בזמן.

על פי שיפטריקס, חברה לניתוח נתוני משלוחים, בשבוע שלאחר הבלאק פריידי, משלוחים של UPS עמדו בזמנים ב־92.7% מהמקרים לעומת 90.4% לפדקס. עבור אמזון הדיוק הגיע ל־93.7%.

כאמור, באוגוסט השנה הפסיקו אמזון ופדקס שני הסכמים גדולים השווים לחברת השילוח כ־900 מיליון דולר בהכנסות, זאת על רקע שירות המשלוחים העצמאי שאמזון מקימה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות