אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
'פגע בעובדים המאוגדים': יו"ר סמסונג נשלח ל-18 חודשי מאסר צילום: בלומברג

'פגע בעובדים המאוגדים': יו"ר סמסונג נשלח ל-18 חודשי מאסר

לי סאנג הון הורשע בפגיעה באיגוד ובעובדים של החברה ושל חברות קשורות, בפרשה שבה הורשעו 25 מנהלים בכירים בסמסונג; בית המשפט: "איננו יכולים לתת ללי חסינות"; סמסונג: "מבינים שההתנהלות כלפי העובדים לא עמדה בציפיות"

18.12.2019, 09:26 | שירות כלכליסט

יו"ר סמסונג לי סאנג הון (Lee Sang-hoon) הורשע אתמול בעבירות על חוקי העבודה בסין ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל. לי סאנג הון, בן 64 (בתמונה), מונה לפני שנתיים לתפקיד היו"ר, לאחר שמילא קודם לכן את תפקיד מנהל הכספים של סמסונג.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי קביעת בית המשפט, היו"ר היה אחראי במהלך כהונתו כמנהל הכספים על פגיעות בפעילות האיגוד המקצועי של סמסונג במהלך השנים האחרונות, לצד מנהלים בכירים נוספים.

המנהלים הבכירים שהורשעו פעלו במסגרת יחידת "אסטרטגיה עילית" של סמסונג שכבר אינה פעילה כיום. העובדים שנגדם כוונו המעשים היו מיחידת שירות הלקוחות. במסגרת הפעילות האסורה, שנועדה בין היתר לפגוע בנציגות העובדים, נאסף מידע אישי, משפחתי, רפואי ופיננסי, על כמה מחברי האיגוד, בניסיון להפעיל עליהם לחץ לחדול מפעולות בשם העובדים. כמו כן נותקו הקשרים העסקיים עם חברות שבהן יש איגודי עובדים פעילים. 

חבר המושבעים פסק שישנם "אינספור מסמכים" שבהם מפורטות שיטות הפעולה שננקטו כדי לפגוע בפעילות האיגוד, ואשר הופצו בקרב גורמים שונים ביחידת האסטרטגיה האמורה.

"בעוד שלי טוען שהיו הרבה תחומים לגביהם הוא לא ידע הרבה, איננו יכולים לתת לו חסינות רק עקב העובדה שהוא לא היה מודע למקרים מסויימים", קבע חבר המושבעים.  סמסונג פרסמה הודעה הבוקר, שבה נאמר כי היא "מבינה שהתנהלותה כלפי איגודי העובדים בעבר לא עמדה בציפיות".

עד כה הורשעו בפרשה 25 מנהלים בהווה ובעבר בסמסונג (כולל היו"ר) - האחרון שבהם הוא סגן נשיא סמסונג אלקטרוניקה, קאנג קיונג-הון, שנדון בשבוע שעבר ל-16 חודשי מאסר בגין אישומים דומים. פארק דאנג-אין, פרופסור באוניברסיטת סיאול, אמר לרויטרס שגזר הדין מאתמול מהווה "סימן נוסף לשינוי במערכת המשפט הדרום קוריאנית, שבעבר נתנה גזרי דין נוחים לאנשי עסקים שהורשעו". 

"ר סמסונג לי סאנג הון. נשלח למאסר , צילום: בלומברג "ר סמסונג לי סאנג הון. נשלח למאסר | צילום: בלומברג "ר סמסונג לי סאנג הון. נשלח למאסר , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות