אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה שלילית בת"א: רציו טיפסה ב-2.4% לאחר אישור ההרצה בלווייתן צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה שלילית בת"א: רציו טיפסה ב-2.4% לאחר אישור ההרצה בלווייתן

ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.6%; ביהמ"ש ביטל את צו המניעה הזמני שחסם את הפעלת האסדה, דלק קידוחים עלתה ב-1.1%; סומוטו קפצה ב-7.1% אחרי ביטול עסקת המכירה של החברה לצביקה בארינבוים

19.12.2019, 17:25 | מיקי גרינפלד ושיר רייטר

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 

 

 

17:25 - הבורסה בתל אביב נעלה את יום המסחר האחרון של השבוע בירידות - ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.6%.

 

לאחר שמשרד האנרגיה נתן את האישור הסופי להפעלת אסדת לווייתן והזרמת הגז הטבעי - רציו עלתה ב-2.4%, דלק קידוחים טיפסה ב-1.2%. סומוטו קפצה ב-7.1% אחרי ביטול עסקת המכירה לצביקה בארינבוים.

 

בסיכום שבועי - המדדים ת"א 35 ות"א 125 רשמו ירידה של 0.8%. לייבפרסון הובילה את מדד ת"א 35 עם תשואה שבועית של 5.3%, IFF סגרה את מדד הדגל ואיבדה השבוע 8.7% מערכה.

 

16:50 - 26 מתוך המניות במדד ת"א 35 נסחרות בירידות, אורמת טכנולוגיות מובילה את המגמה השלילית ונחלשת ב-3.1%, IFF מוסיפה 2.2% בפסגת המדד.

 

16:05 - אורמת טכנולוגיות מאבדת 7.4% במחזור של 23.7 מיליון שקל - השביעי בגובהו בבורסה, וגבוה משמעותית ממחזור יומי ממוצע של 7.4 מיליון שקל שריכזה אורמת בשנה האחרונה. סומוטו קופצת ב-6.1% אחרי שהמשקיע הפוטנציאלי צביקה בארינבוים נסוג מהעסקה לרכישתה (ראו עדכון מוקדם).

 

המדדים המובילים מעמיקים את הירידות, למרות יציבות בחוזים העתידיים בוול סטריט. ת"א 35 נחלש ב-0.4%, ת"א 125 נסוג ב-0.5%.

 

14:30 - חברת התוכנה מטריקס מוסיפה 1.9% לערכה אחרי שדיווחה שהחברה הבת (100%) מטריקס דיפנס התקשרה בהסכם המוערך ביותר מ-30 מיליון דולר לביצוע פרויקט שבמסגרתו תפתח החברה פתרונות מתקדמים בעולם הסייבר עבור מדינה זרה. הפרויקט צפוי להימשך כשנתיים.

 

12:50 - דירקטוריון פז אישר את מינויו של ניר שטרן לתפקיד מנכ"ל הקבוצה. במקביל התפטר שטרן מתפקיד מנכ"ל סלקום. הדירקטוריון התכנס הבוקר בדחיפות לאשר את מינויו של שטרן לתפקיד. סלקום עצמה פירסמה הודעה על התפטרותו של שטרן שבה נאמר כי תאריך הפרישה בפועל עדיין לא נקבע והוא יפורסם בהמשך. כמו כן צוין בהודעה כי הדירקטוריון מינה ועדה שתפקח על תהליך איתור מנכ"ל חדש.

 

מניית פז נפט מתחזקת ב-0.4%, סלקום מוחקת 1.6%.

 

ניר שטרן ניר שטרן ניר שטרן

 

 

11:15 - קבוצת עזריאלי מטפסת ב-0.6% אחרי שדיווחה שרשות התחרות אישרה את העסקה שבה תרכוש עזריאלי, חברת הנדל"ן הגדולה בישראל, את מלון הר ציון בירושלים ב-275 מיליון שקל. עזריאלי תרכוש את המלון מידי שלמה אליהו, בעל השליטה בקבוצת מגדל, במסגרת עסקיו הפרטיים.

 

10:00 - סומוטומדווחת שהעסקה למכירת הפעילות לצביקה בארינבוים (שהתמורה בה אמורה היתה לעמוד על 47.3 מיליון דלר) לא תצא לפועל, לאחר שבארינבוים הודיע לה לדבריה ש"בנקודת זמן זו, לא הבשילו התנאים להשלמת העסקה במתכונתה הנוכחית". סומוטו מציינת בדיווח ש הצדדים בוחנים אפשרות לביצוע עסקה חלופית למכירת חלק מנכסיה במסגרת מתווה חדש".

 

9:50 - המסחר נפתח: המדדים שומרים על תנועות קלות ביותר סביב רמת הפתיחה, דלק קידוחים עולה ב-2.6% בפסגת ת"א 35 לאחר שביהמ"ש העניק אור ירוק להרצה בלווייתן, בעלת השליטה קבוצת דלק מתחזקת ב-1.5%, רציו השותפה בלווייתן מטפסת ב-3% בת"א 90, שם בולטות גם מנורה עם עלייה של 3% ואנלייבקס עם זינוק של 8.7%.

 

9:15 - חבירה בינלאומית לקבוצת דלק: ענקית האנרגיה הבריטית BP מזרימה השקעה של 50 מיליון דולר ל- DKL Investmentsשל קבוצת דלק (100%) - בהסכם ההשקעה נקבע שבמקרה של הנפקת אית'קה (החברה המרכזת את פעילות האנרגיה של קבוצת דלק בעולם), יומר אוטומטית סכום ההשקעה של BP למניות רגילות של החברה, לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר לאית'קה.  

 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

 

8:30 - ביהמש המחוזי בירושלים ביטל הבוקר את הצו שניתן שלשום כנגד הפעלת אסדת לווייתן בהליך האחרון טרם הפיכתו למאגר מסחרי - לווייתן נמצא בבעלות נובל אנרג'י, לצד דלק קידוחים מקבוצת דלק ושותפות רציו. בהודעת השופט אלי אברבנל הוא כותב "נוכח עמדתם של אנשי המקצוע מטעם המדינה, שכאמור לא נסתרה על ידי מומחים מטעם העותרים, החשש המועלה על ידי העותרים (מפגיעה אפשרית בציבור - ל"ג) אינו גובר בנסיבות העניין על הפגיעה המשמעותית בקידום הפרויקט העלולה להיגרם כתוצאה ממתן הצו המבוקש, והשלכותיה מרחיקות הלכת כנטען על ידי המשיבים". לפיכך השופט מבטל את הצו הארעי שניתן שלשום בלילה כנגד הפעלת האסדה.

 

8:00 -אנלייט אנרגיה השלימה אתמול בערב את השלב המוסדי בהנפקת המניות, שבו גייסה סכום של כ-360 מיליון שקל, מול ביקושים של כ-400 מיליון שקל. מחיר המניה בסגירה בהנפקה עמד על 4.25 שקלים למניה, זהה למחיר הנעילה של המניה אתמול. השלב הציבורי יערך היום.

7:50 - הבורסה בת"א תיפתח על רקע היציבות שנרשמה אמש בנעילה בניו יורק (דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו ב-0.1%, נאסד"ק עלה ב-0.1%), ומול הירידות שנרשמות הבוקר בשווקים של אסיה (מדד ניקיי יורד ב-0.3%, האנג סנג יורד ב-0.6%).  

מוקדם יותר נרשמה יציבות גם בנעילה בת"א והמדדים נותרו קרוב לרמת הפתיחה. סלקום ירדה ב-6.3% לאחר הדיווח על פרישת המנכ"ל ניר שטרן לטובת תפקיד מנכ"ל פז; ארקו טיפסה ב-3.1% אחרי עסקה של 383 מיליון דולר בארה"ב; גזית גלוב סיימה בראש ת"א 35 לאחר שעלתה ב-3.5%. בבנקים: לאומי נסוג ב-1.3% ומזרחי טפחות נחלש ב-1.2%.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות