אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי חברת הסייבר סימטריה הגישו בקשה לפירוקה

עובדי חברת הסייבר סימטריה הגישו בקשה לפירוקה

עובדי חברת הסייבר שנותרו לאחר רכישתה בידי קרן השקעות פרטית הגישו בקשה למתן צו להכיר בה כחדלת פרעון. לטענת העובדים החברה עדיין חייבת להם כמיליון שקל כמו גם תשלומים סוציאליים נוספים

18.12.2019, 13:47 | מאיר אורבך
עובדי חברת סימטריה (Cymmetria), אשר הודיעה בספטמבר האחרון על רכישתה על ידי סטייג׳ פאנד, קרן השקעות פרטית מארה״ב, הגישו בקשה למתן צו להכיר בחברה כחדלת פרעון ולהורות לבית המשפט על פירוקה. כאשר נודע על רכישת החברה התכוונה הרוכשת לשמור את מרכז הפיתוח בישראל כפעיל.

קראו עוד בכלכליסט

הצו מגיע, לדברי העובדים, לאחר שיו"ר הדירקטוריון של החברה הרוכשת, דניאל פרידנולד, דרש ממנכ"ל החברה גדי עברון לפטר את כל עובדי סימטריה. זאת לאחר שהחברה הרוכשת קיבלה החלטה אסטרטגית לסגור את פעילות החברה בישראל לאלתר.

גדי עברון מנכ גדי עברון מנכ''ל ומייסד סימטריה גדי עברון מנכ

מבקשת העובדים עולה שכתוצאה מהסגירה המיידית של החברה היא נותרה חייבת להם כמיליון שקלים שכוללים תשלום על מחצית חודש נובמבר וכן תשלומים על זכויות סוציאליות נוספות (הודעה מוקדמת, , פידיון חופשה, הבראה ופיצויי פיטורין). העובדים מבקשים את הצו כדי שהם יוכלו לקבל את הסכומים המגיעים להם מביטוח לאומי.

בתכתובת המצורפת לנספח כבקשה אומר דניאל פרידנולד לעברון "אתה המנכ"ל. אתה חייב לצמצם את קצב שריפת המזומנים לאפס באופן מיידי. זו הבקשה של הדירקטוריון".

גדי עברון אמר לכלכליסט: "בעלת החברה, שהינה חברה אמריקאית, החליטה באופן מפתיע וחד צדדי לסיים את פעילות החברה בישראל ואת מימונה. צר לנו על כך ועשינו מצידנו את כל המאמצים למנוע את ההחלטה, ובלית ברירה נהגנו באחריות ופנינו לביהמש בהתאם, כדי למצות את זכויות העובדים".

סימטריה פועלת בתחום הונאת התוקפים כאשר מאחוריה טכנולוגיית אבטחה שנשענת על חיזוי פעולות ההאקר עצמו לזיהוי סגנון התקיפה, בהתבסס על הרגלים ומתודות של פושעי סייבר למיניהם. המערכת של סימטריה מסוגלת לגלות האם מאחורי המתקפה עומד פושע שמנסה לגנוב נתוני אשראי, מרגל שמנסה להשיג מודיעין עסקי וכן הלאה. בשלב זה, יוצג לפורץ מצג שווא של פריצה מוצלחת - אך המידע שיועבר אליו יהיה מזויף או לא רלוונטי, מה שיאפשר לגורמי אבטחה לנתח את המתקפה ולקבל הצצה לאסטרטגיה של התוקף.

סימטריה גייסה עד כה יותר מ-12 מיליון דולר, בין היתר מקרן Sherpa Ventures מסן פרנסיסקו של המשקיע הסדרתי שרבין פישוואר, Y Combinator , ראלי ונצ'רס וקרן Felicis. עוד מושקעים בחברה מספר אנג'לים בהם סטיב קרוקר, ממציא ה- RFC ומאבות האינטרנט; קארל אובלוק, מייסד AVG; וכן הווארד שמידט, צאר הסייבר בממשלי ג'ורג' בוש הבן ואובמה..

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות