אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל ביתנו הודיעה שתוותר על העדכון הצפוי בשכר הח"כים - בשווי 1,300 שקל צילום: גני גפטר

ישראל ביתנו הודיעה שתוותר על העדכון הצפוי בשכר הח"כים - בשווי 1,300 שקל

חברי הסיעה הודיעו היום לחשב הכנסת כי יוותרו על עדכון של 3% בשכרם; יו"ר הסיעה פורר: בזמן שהממשלה לא מתפקדת והמדינה נמצאת באחד ממשבריה הכלכליים הגדולים, אין זה מין הראוי שחברי הכנסת יקבלו תוספת לשכרם. יש משמעות גם לדוגמא האישית"

18.12.2019, 14:12 | צבי זרחיה

חברי סיעת ישראל ביתנו הודיעו היום (ד') לחשב הכנסת, כי יוותרו על העלאת שכרם הצפויה בתחילת החודש הבא.  

קראו עוד בכלכליסט

שמונת חברי הסיעה בראשות אביגדור ליברמן, הגישו היום בקשה לחשבות הכנסת לגרוע אותם מרשימת הח"כים שיקבלו את העלאת השכר שצפויה בתחילת החודש הבא. מדובר בהעלאה של 3% ששוות ערך לכ-1,300 שקל.

עודד פורר חבר כנסת מפלגת ישראל ביתנו, צילום: גני גפטר עודד פורר חבר כנסת מפלגת ישראל ביתנו | צילום: גני גפטר עודד פורר חבר כנסת מפלגת ישראל ביתנו, צילום: גני גפטר

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר אמר כי : "בזמן שהממשלה לא מתפקדת, המדינה נמצאת באחד ממשבריה הכלכליים הגדולים, פרוייקטים ומיזמים נעצרים וכל הפעילות במשק במגמת בלימה, אין זה מין הראוי שחברי הכנסת יקבלו תוספת לשכרם. יש משמעות גם לדוגמא האישית".

יצויין כי ביוזמתו של יו"ר סיעת כחול לבן ח"כ אבי ניסנקורן, החליטו חברי הסיעה בשבוע שעבר להקפיא את העדכון בשכרם עד להקמתה של הממשלה, לפי הערכות בסוף מאי-תחילת יוני 2020.

החוק שהתקבל בעבר מאפשר לחברי הכנסת להודיע על ויתור לעדכון שכרם.

מדי שנה במשכורת ינואר מתעדכן שכרם של חברי הכנסת, השרים, רה"מ, הנשיא והשופטים בהתאם לעליית השכר הממוצע במשק בשנה הקודמת. לפי הערכות, השכר הממוצע במשק עלה אשתקד בכ-3.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות