אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"גם המפעלים ירוויחו": בחולון מגיבים לכוונת העירייה לשלב מגורים באזור התעשייה

"גם המפעלים ירוויחו": בחולון מגיבים לכוונת העירייה לשלב מגורים באזור התעשייה

במסגרת תוכנית המתאר החדשה לעיר, בוחנים בעירייה לראשונה עירוב שימושים באזור התעשייה והתעסוקה. תב"ע חדשה כבר תוגש בקרוב לאישור הוועדה המקומית. עו"ד יוסי גיא מוסרי: "הדבר יתרום לאופייה האורבני של חולון וגם יספק מענה לביקוש למגורים במרכז הארץ"

19.12.2019, 09:29 | דב כהן

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

אחרי הרצליה ורמת החייל בתל אביב, גם עיריית חולון בוחנת לראשונה שילוב של דירות מגורים באזור התעשייה והתעסוקה שלה – כך פורסם השבוע ב"כלכליסט". הבחינה נעשית במסגרת קידום מחדש של תוכנית המתאר לעיר שתוגש לוועדה המחוזית בספטמבר 2020.

בשנים האחרונות מעודדות ועדות התכנון עירוב שימושים והוספה של מגורים לאזורי תעסוקה ומסחר מובהקים, וזאת במטרה להחיות את פעילותם גם מחוץ לשעות העבודה ולהימנע מ"אזורי רפאים" בשעות הלילה. אזור התעסוקה של הרצליה הוא הראשון לשנות פניו, ובקרוב יתקבלו היתרי בנייה ראשונים להוספת דירות קטנות לבנייני משרדים קיימים. כמו כן באזור התעסוקה רמת החייל בתל אביב מקודמת לראשונה תוכנית למגורים שיזמה חברת הפניקס.

 

קראו עוד בזירת הנדל''ן

לדברי עו"ד יוסי גיא מוסרי, שילוב דירות מגורים באזור התעשייה בחולון הוא דבר מבורך: "הצעד הזה יאפשר מגורים לאוכלוסיות מיוחדות שלא זקוקות לריבוי מבני מגורים וגני ילדים, כגון סטודנטים, גרושים או אוכלוסייה מבוגרת; בנוסף, הכנסת מגורים לאזור התעשייה תפיח בו חיים מעבר לשעות התעסוקה הסטנדרטיות, דבר שכל עיר מבינה שהוא קריטי כיום ויביא לחיזוק שטחי המסחר.

"כעיר היחידה בלב אזור הביקוש שעוד נותר לה לאן להתפתח, ולאור הביקוש הרב כיום בשוק למגורים במרכז הארץ והמחסור בהיצע דירות, אין ספק שצריך לבנות עוד דירות בחולון, גם באזורי תעשייה. מעבר לעובדה שהדבר יתרום לאופייה האורבני של העיר לכל אורך היממה, הרי שיש כאן פתרון מתבקש, גם אם חלקי, למצוקת הדיור".

 

מי שישלם מחיר על המהלכים התכנוניים של העירייה הם התעשיינים, שכן הקרקעות באזורי תעשייה מתייקרות עם השבחת הקרקע. בשנים האחרונות התקשו מפעלים רבים למצוא קרקעות חלופיות, ועל פי הערכות מצוקתם רק תחריף. על כך אומר מוסרי כי "בסופו של דבר, גם המפעלים ייהנו מהשבחת הקרקע העתידית, ומאזור משגשג שהם יפעלו בתוכו. מכל מקום, לא ניתן לעצור את הביקוש לדירות, וגם אזורי התעשייה צריכים להירתם למאמץ הלאומי".

 

עו"ד יוסי מוסרי. "גם המפעלים ייהנו מהשבחת הקרקע"  עו"ד יוסי מוסרי. "גם המפעלים ייהנו מהשבחת הקרקע" עו"ד יוסי מוסרי. "גם המפעלים ייהנו מהשבחת הקרקע"

קונפליקט שימושי

קבוצת מבנה היא הראשונה שבוחנת כיום הכנסת מגורים לאזור התעשייה בעקבות החלטת עיריית חולון. בקרוב היא תגיש לוועדה המקומית תוכנית בניין עיר המשלבת תעסוקה ומגורים על מגרש בבעלותה, שנרכשה לפני 20 שנה מכונסי הנכסים של כור. המגרש, בן 60 הדונם, ממוקם בפינת הרחובות המרכבה והפלד, ופועלים בו האנגרים ומבני תעשייה ישנים. בין היתר קיים שם מרכז מסחרי בן 14 אלף מ"ר, שפועלים בו שוכרים כמו רמי לוי, ניו-פארם, ניצת הדובדבן, מחסני חשמל, דלתא ואדידס.

הקבוצה יזמה תב"ע נוספת להקמת בניין משרדים בן תשע קומות מעל המרכז המסחרי, שבימים אלה החלה בהקמתו בעלות של 60 מיליון שקל. הבניין יכלול 15 אלף מ"ר, והעבודות להקמתו צפויות להסתיים במאי 2021. אדריכל הפרויקט הוא ארז אלה מחברת HQ Architects.

דרום חולון. "רמי לוי, ניו-פארם ודלתא כבר נמצאים באזור התעשייה"  , צילום: יאיר שגיא דרום חולון. "רמי לוי, ניו-פארם ודלתא כבר נמצאים באזור התעשייה" | צילום: יאיר שגיא דרום חולון. "רמי לוי, ניו-פארם ודלתא כבר נמצאים באזור התעשייה"  , צילום: יאיר שגיא

מהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה נמסר: "עמדת המחוזית היא כי ראוי לשקול שילוב מגורים באזור התעשייה, אך לנקוט משנה זהירות כדי שלא ייווצרו קונפליקטים בין השימושים השונים".

מעיריית חולון נמסר: "תוכנית המתאר לעיר נמצאת בשלבי עדכון. על רקע צפי לפיתוח העיר לשנת 2040 ושינויים משמעותיים הצפויים בתחום הנגישות התחבורתית וההתחדשות העירונית. נושא נוסף אליו התייחסה העירייה בבקשתה לעדכן את התוכנית הוא אזור התעשייה. בספטמבר קיבלה הוועדה המחוזית את בקשת העירייה ונתנה לוועדה המקומית 12 חודשים להגיש לה תוכנית מתאר מעודכנת להפקדה".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיותעוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו
נדל"ן בינלאומי