אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלנטיר של פיטר ת'יל זכתה בחוזה ענק עם צבא ארה"ב צילום: בלובמרג

פלנטיר של פיטר ת'יל זכתה בחוזה ענק עם צבא ארה"ב

המכרז כלל גם את מיקרוסופט, דלויט ואקסנצ'ר והוא חלק מתוכנית רב שנתית שהיקפה כחצי מיליארד דולר. פלנטיר תקבל תקבל עבור השימוש בפלטפורמה שלה כ-110 מיליון דולר

18.12.2019, 16:15 | שירות כלכליסט
פלנטיר חתמה על חוזה חדש עם הצבא האמריקאי במטרה לספק עזרה בניתוח נתונים מורכבים הכוללים מידע על אנשי צבא ועל ארנסל הנשק בו הם משתמשים.

החוזה מוערך ב-110 מיליון דולר, והוא חלק מתוכנית של ארבע שנתית בסך כולל של 440 מיליון דולר, הנקראת "Vantage". פלנטיר גברה על הצעותיהן של יריבותיה, ביניהן Accenture , דלויט ו-מיקרוסופט.

קראו עוד בכלכליסט

פלנטיר הוקמה על ידי פיטר ת'יל, משקיע הטכנולוגיה השנוי במחלוקת וגם יועצו של נשיא ארצות הברית, טראמפ, ב-2003. תוכנת ניתוח הנתונים של החברה נחשבת מאוד על ידי קהילת הביטחון הלאומי, ושימשה סוכנויות ריגול אמריקאיות במשך שנים לניתוח והבנת כמויות המידע העצומות שהיו אוספות.

פיטר ת פיטר ת'יל נהנה מקרבה גדולה לנשיא דונלד טראמפ | צילום: בלומברג פיטר ת

למרות יחסיו הקרובים עם הנשיא, חיפשה פלנטיר בשנים האחרונות להגדיל את נתחה בשוק הפרטי וכעת בין לקוחותיה נמנות Airbus ו-Merck KGaA. לקוחות אלו משתמשים בשירותי החברה על מנת לעבד מידע עסקי רגיש. לקוחות אחרים, ביניהם בנקים גדולים משתמשים במוצרים של פלנטיר על מנת לזהות הונאות במערכות שלהם ולבצע עסקאות פיננסיות מורכבות.

פלנטיר אמרה כי תיצור גרסה מיוחדת של הפלטפורמה שלה אשר אוספת מידע מאלפי מקורות. הרעיון הוא להקל על מפקדים לצרוך ולנתח את המידע הזה דרך לוח בקרה מרכזי, כך הצבא יוכל לפקח טוב יותר על ההוצאות שלו, ולנצל בצורה הכי טובה את נכסיו. "זה יהיה מעניין מאוד לראות אם האפליקציות החדשות האלו יאפשרו (לצבא ארצות הברית) לצמצם את החיפוש מתובנות לפעולה, מה שחמק מהתעשייה זה זמן רב", כך אמר אנליסט של התחום לאתר סיליקון אנגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות