אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוך יממה: התחרות על אינטרנט זהב העלתה את שוויה ב-30% צילום: יניב רחימי

תוך יממה: התחרות על אינטרנט זהב העלתה את שוויה ב-30%

פעיל שוק ההון יונה לוי עידכן הצעתו לרכישת השלד הבורסאי של אינטרנט זהב תמורת 8.5 מיליון שקל – 2 מיליון שקל יותר מהשווי הכולל שהוצע עבור השלד עד כה; אחד המציעים האחרים: "אנשים השתגעו. אין שלד ציבורי ששווה את המחיר הזה"

18.12.2019, 17:04 | צלי גרינברג
היעדר השלדים הציבוריים בבורסה הפכו את השלד הבורסאי שמשאירה אחריה אינטרנט זהב, הנסחר בבורסה בתל אביב ובבורסת נאסד"ק ארה"ב, ליקר מפז, והתחרות עליו מותחת את כיסי המציעים עד תום.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה היום (ד') כי פעיל שוק ההון ויו"ר חברת הקנאביס הציבורית אינטליקנה יונה לוי, שיפר הצעתו והעלה את השווי הכולל שלה ל-8.5 מיליון שקל. לוי מבקש לרכוש תמורת מחיר זה 99.9% ממניות השלד.

פנינה רוזנבלום באסיפת מחזיקים של אינטרנט זהב, צילום: יניב רחימי פנינה רוזנבלום באסיפת מחזיקים של אינטרנט זהב | צילום: יניב רחימי פנינה רוזנבלום באסיפת מחזיקים של אינטרנט זהב, צילום: יניב רחימי

במסגרת העיסקה המוצעת, לוי ירכוש את מניות השלד תמורת 4.25 מיליון שקל, ורק בהנחה ויצליח ליצוק פנימה פעילות שתאפשר לחברה להמשיך ולהיסחר ברשימה הראשית, ולא להפוך לחברת מעטפת, הוא ישלים לנושים 4.25 מיליון שקל נוספים.

יונה לוי: "מדובר במבנה ציבורי שנסחר דואלית גם בנאסד"ק וגם בתל אביב, ולכן יש בו ערך עבור מי שמבקש להכניס לתוכו תוכן, המתאים לשתי הפלטפורמות הציבוריות הללו. לי יש את התוכן המתאים לצקת כפעילות לתוך המבנה הציבורי, ועבור נושי החברה מדובר בתמורה המירבית".

על שווי השלד, גם במקרה של הצלחת הכנסת הפעילות על ידי לוי, אמר אחד מהמציעים האחרים לרכישת השלד לכלכליסט כי "אנשים השתגעו. אין שלד ציבורי ששווה את המחיר הזה".

הצעתו המשופרת של לוי מגיעה לאחר שאינטרנט זהב דיווחה אתמול כי קיבלה הצעה משופרת ממציע מתחרה ללוי בשם חיים אוחנה, ששוויה הכולל היה גבוה בכ-150 אלף שקל בלבד מההצעות העיקריות שהתחרו בה רק לפני יממה, ונאמדה בכ-6.5 מיליון שקל, לעומת המתחרות, אחת מהן של לוי, שנאמדה בכ-6.35 מיליון שקל כל אחת.

הצעתו הקודמת של לוי הייתה לרכוש 99.9% מהון מניות החברה תמורת 6.3 מיליון שקל, וההצעה העיקרית שהתחרתה בה הייתה זו של פעילת שוק ההון ליאת בידס, הבעלים של Upstream Capital, שהציעה לרכוש 74.9% מהשלד בתמורה ל-4.5 מיליון שקל והכנסת חברת הקנאביס של פנינה רוזנבלום לשלד לפי שווי של 25 מיליון שקל (אחרי הכסף).

הצבעות הנושים על ההצעות המתחרות התחילו כבר שלשום (ב'), ול'כלכליסט' נודע כי הנושים המרכזיים הצביעו בעיקר להצעתה של בידס, ממנה האמינו כי יפיקו את מירב ההחזר. צירוף פעילותה של פנינה רוזנבלום להצעתה של בידס סייע, לדברי גורמים בשוק ההון, לכיוון ההצבעה.

אך הצעתו של אוחנה שמציין כי השליטה בחברה תהיה של ערן מיטל אם הצעתו תזכה, טרפה את הקלפים וגרמה לאינטרנט זהב לדחות את ההצבעה עד ל-19 בדצמבר (מחר), תוך התחלת הליך הצבעה חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות