אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראשי הערים דורשים מהאוצר והתחבורה להתערב בדחיפות במשבר חברות התחבורה הציבורית צילום: youtube

ראשי הערים דורשים מהאוצר והתחבורה להתערב בדחיפות במשבר חברות התחבורה הציבורית

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "לא נאפשר פגיעה בשירות כל כך חיוני ובסיסי לו המדינה מחויבת". אם לא יימצא פתרון לתקציבים עבור חברות התחבורה - יושבתו חברות האוטובוסים. קווים ממחר ואפיקים תצטרף ביום ראשון

19.12.2019, 07:32 | אודי עציון

ראשי הערים דורשים משר האוצר משה כחלון ומשר התחבורה בצלאל סמוטריץ' להתערב בדחיפות במשבר עצירת התשלומים לחברות התחבורה הציבורית, שאמור לעצור את תנועת האוטובוסים החל ממחר (שישי).

קראו עוד בכלכליסט

"לא נאפשר פגיעה בשירות כל כך חיוני ובסיסי לו המדינה מחויבת", הסביר חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "פניתי לשר התחבורה והאוצר בדרישה למציאת פתרון לתקציבים עבור חברות התחבורה".

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי, צילום: ענר גרין חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי | צילום: ענר גרין חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי, צילום: ענר גרין

בדיוק לפני שבוע הודיע החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, כי לא יאשר החודש העברת תשלומי הסובסדיה שלה מחויבת הממשלה לחברות התחבורה הציבורית הפרטיות, המפעילות כמחצית מקווי האוטובוסים במדינה. על שולחן ועדת הכספים ממתינה בקשת האוצר להעברות תקציביות בסך 570 מיליון שקל, מהם 280 מיליון שקל לחברות התחבורה הציבורית. מדובר בחברות אפיקים, קווים, מטרופולין, סופרבוס, נתיב אקספרס, אגד תעבורה, דן בדרום, דן בצפון (מטרונית) ודן באר שבע. עד כה טרם נקבע תאריך לדיון בבקשה.

בהיעדר התשלום שהיו אמורות לקבל בתחילת השבוע, עצרו החברות את התשלומים לחברות הדלק, שמצידן הבהירו כי יפסיקו בימים הקרובים לספק להן את הסולר הדרוש להפעלת האוטובוסים שלהן. חברת קווים כבר הודיעה כי תשבית את שרותיה ממחר (שישי) אם לא תקבל את הכספים שחייבת לה המדינה. חברת אפיקים תשבית את שירותיה מיום ראשון.

מלבד ביבס פנו לכחלון ולסמוטריץ' גם ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג, ראש עיריית ראש העין שלום בן משה, ראש עיריית אריאל, אלי שבירו וראש עיריית אלעד ישראל פרוש. "הקפאת פעילות 'אפיקים' בעקבות עצירת תשלומי הסובסידיה מהאוצר תיתור פגישה קשה מאוד בתושבי אשדוד, קשישים, נערים ותושבים ללא רכב", כתב לשרים ד"ר לסרי.

"עצירת פעילות 'קווים' מחוסר ברירה תעצור את החיים השוטפים של עשרות אלפי תושבים בעיר אלעד", כתב לשרים פרוש. "מדובר בין השאר ב-5,000 תלמידי ישיבות שרובם מתגוררים מחוץ לאלעד ומדי שבוע נוסעים ביום שישי אל משפחותיהם ושבים במוצאי שבת. בעיר שאחוז ניכר מתושביה לא מחזיק ברכב פרטי, מדובר בעוצר של ממש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות