אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנגלמן: "מאגר המידע של הרב קו - יוצר סיכונים רבים" צילום: עמית שאבי

אנגלמן: "מאגר המידע של הרב קו - יוצר סיכונים רבים"

מבקר המדינה דיבר בכנס לשכת רואי החשבון בירושלים; לדבריו, בכוונתו לבדו אם יש צורך בשני מאגרים ביומטריים - אחד של רשות האוכלוסין וההגירה ואחד של משרד הרישוי

19.12.2019, 11:38 | שחר אילן

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן אמר היום (ה) שבכוונתו לבדוק האם יש צורך בשני מאגרים ביומטריים, אחד של רשות האוכלוסין וההגירה ואחד של משרד הרישוי. הוא ציין שבארצות הברית יש רק מאגר אחד של רישיונות הנהיגה.

קראו עוד בכלכליסט

עוד אמר שמאגר המידע של כרטיסי הרב קו "מכיל הרבה סיכונים" זאת כיוון שהוא מכיל פרטים אישיים של ילדים ובני נוער רבים ומוחזק על ידי חברות פרטיות. הדברים נאמרו במסגרת סקירה, שנערכה כחלק מכוונת המבקר להרחיב את הביקורת על מוכנות ישראל למתקפות סייבר.

מתניהו אנגלמן מבקר המדינה, צילום: עמית שאבי מתניהו אנגלמן מבקר המדינה | צילום: עמית שאבי מתניהו אנגלמן מבקר המדינה, צילום: עמית שאבי

המבקר דיבר הבוקר בכנס לשכת רואי החשבון בירושלים בנושא שוק העבודה העתידי. אנגלמן הוא רואה חשבון בעצמו. הוא נבחר כזכור לתפקידו בין היתר כיוון שבליכוד רצו מבקר שאינו שופט.

המבקר גילה שמשרדו ישתתף בפרויקט חדש של ביקורות מקבילות במספר מדינות. הנושא הראשון יהיה ביקורת על היערכות מערכת החינוך לשוק העבודה העתידי והביקורת תערך במקביל בפינלנד, דרום קוריאה, ישראל ובולגריה.

מטרת הביקורת: בחינת היערכות מדינת ישראל, בפרט בתחום החינוך, לשינויים המתפתחים בעידן הנוכחי אשר ישפיעו על שוק התעסוקה העתידי. בין היתר יבדקו המדיניות, התכנים הפדגוגיים, סביבת הלימודים, היערכות צה"ל וכן ההמשכיות בין מערכת החינוך צה"ל והמועצה להשכלה גבוהה.

אנגלמן הדגיש מאוד את הצורך של הביקורת לבדוק האם המדינה ערוכה לסיכונים עתידיים, ובין היתר את ההערכות של ישראל לסחר דיגיטלי ולמטבעות וירטואליים. כן אמר שהוא שואף לפרסם סיכום של שווי הדו"חות, דהיינו כמה כסף יחסך למדינה אם יבוצעו ההמלצות. זאת, כפי שעושה מבקר המדינה האמריקאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות