אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות דרישת ני"ע: אורן השקעות תביא לאישור המחזיקים העברת 14 מיליון שקל לבעל השליטה

בעקבות דרישת ני"ע: אורן השקעות תביא לאישור המחזיקים העברת 14 מיליון שקל לבעל השליטה

אחרי שבעלי האג"ח סירבו להזרים כסף נוסף לחברה לצורך התקשרות עם בעל השליטה גבי מגנזי, אורן השקעות גייסה את הסכום ממשקיעים אחרים מבלי לקבל לכך את אישור מחזיקי האג"ח

19.12.2019, 13:00 | רחלי בינדמן

בדיקה אקראית של הדוחות הכספיים של חברת אורן השקעות גבי מגנזי העלתה כי בעל השליטה גבי מגנזי משך מהחברה סכום של 14 מיליון שקל מבלי לדווח על כך למחזיקי האג"ח של החברה ולקבל את אישורם בהתאם לקבוע בשטר הנאמנות. משיכת הכספים אף לא קיבלה גילוי מלא בדיווחי החברה.  

קראו עוד בכלכליסט

אורן השקעות הפרטית עוסקת בתחום הבניה למגורים והיא מדווחת לבורסה מתוקף גיוס חוב מהציבור בהיקף של כ-20 מיליון שקל.

על רקע פניית רשות ניירות ערך פרסמה החברה גילוי מלא על פרטי הכספים שהועברו ותנאיהם ואף עדכנה כי היא תביא את העברת הכספים לאישור מחזיקי האג"ח. עוד ציינה כי אם המחזיקים לא יאשרו את התשלום, יידרש בעל השליטה להשיבו במלואו לקופת החברה.

לפי הדיווח, הסכום המדובר הועבר ב-15 במאי 2019 כהלוואה למגנזי תשתיות, חברה פרטית בבעלות בעל השליטה בחברה בעקיפין, לצורך התקשרות בהסכם אופציה.  

באורן השקעות מבהירים כי החברה גייסה את הסכום ממשקיעים פרטיים דרך הנפקת כתבי התחייבות במטרה להעמידו כהלוואה למגזני תשתיות. זאת בתמורה להתקשרות בהסכם אופציה, המאפשר לה התקשרות בהסכם להקמה ולניהול של קבוצת רוכשים בפרויקט פינוי בינוי 'שוק רמז'. 

מגנזי תשתיות היא בעלת הזכויות בפרויקט מכוח זכייה במכרז. מימוש האופציה על ידי החברה כפוף בין היתר לחתימת הסכמי רכישה עם לפחות 8 רוכשים פוטנציאלים שלא קשורים למגנזי תשתיות או לחברה בסכום מצטבר של מעל 8.8 מיליון שקל.

באורן השקעות מציינים שעל מנת גייס את הסכום היא ביקשה תחילה לבצע הרחבה של סדרת האג"ח שלה. אלא שלאחר הבנת נאמן האג"ח את המנגנונים שנדרשו לצורך הוצאה לפועל של העסקה במתווה שהוצע, החליט הנאמן להודיע על הפסקת כהונתו. לפיכך, החברה החליטה לחזור בה מביצוע הרחבת הסדרה ולבצע במקום זאת לגייס את סכום ההלוואה בדרך של הנפקת תעודות התחייבות.

עוד מסבירה החברה כי חשבה שגיוס במסגרת הנפקת תעודות התחייבות ומתן שעבודים ספציפיים לטובת הגיוס לא משפיעים על זכויות מחזיקי האג"ח ואף העסקה באה להיטיב עם החברה. עם קבלת ההחלטה לבצע את הגיוס התקשרה החברה עם 4 משקיעים פרטיים ונתנה להם שעבוד ספציפי לטובת ההנפקה ללא פגיעה לטענתה בשעבודים שניתנו לטובת מחזיקי האג"ח שלה.

בדיווח מסבירה אורן השקעות: "לאור השינוי באופן גיוס סכום ההלוואה לא היה צורך בכינוס של מחזיקי האג"ח לאישור ההתקשרות בעסקה. על אף האמור ולאור פניית הנאמן לאחר השלמת תהליך ההנפקה הסכימה החברה לפנים משורת הדין ולמען הזהירות לכנס אסיפת מחזיקי אג"ח לצורך אישור העסקה. עם השלמת ההנפקה העבירה החברה את הסכום שגוייס לחברה של בעל השליטה כאמור".

החברה מבהירה: "ככל שלא יינתן אישור של מחזיקי האג"ח לעסקה החברה תפעל להשבת סכום ההלוואה ממגנזי תשתיות וזאת לפנים משורת הדין".

גבי מגנזי גבי מגנזי גבי מגנזי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות