אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקפת סייבר מסוג חדש: הטמנת סרטונים שגורמים להתקפי אפילפסיה בטוויטר

מתקפת סייבר מסוג חדש: הטמנת סרטונים שגורמים להתקפי אפילפסיה בטוויטר

התקיפה כוונה נגד חשבון הטוויטר של הקרן האמריקאית לאפילפסיה. על פי הדיווח, כ-30 חשבונות העלו סרטונים ואנימציות GIF שכללו אורות מרצדים ומהבהבים שעשויים לגרום להתקף אצל חלק מהסובלים מהמחלה

19.12.2019, 15:13 | שירות כלכליסט

תוקפים שלחו בחודש שעבר סרטוני וידאו של אורות מרצדים ומהבהבים למשתמשים בטוויטר כחלק ממתקפת סייבר שנועדה לפגוע באנשים הסובלים מאפילפסיה. התקיפה כוונה נגד הפיד של הקרן האמריקנית לאפילפסיה בטוויטר, כך הודיע הארגון ביום שני.

קראו עוד בכלכליסט

התקיפה בוצעה באמצעות שמו והאשטגים של הארגון, כך על פי דיווח של CNN אמש (ד'). התוקפים פרסמו סרטונים וגיפים בהם מופיעים אורות מרצדים, ועשו זאת בזמן חודש המודעות הלאומי האמריקני לאפילפסיה שהיה בנובמבר,.במהלך החודש עולה באופן ניכר מספרם של אנשים עם אפילפסיה עוקבים אחרי החשבון.

על פי הבדיקה של הארגון, הוא זיהה לפחות 30 חשבונות שונים שלקחו חלק במתקפה המתוכננת, כך אמרה היועצת המשפטית שלו, אליסון ניקול. הארגון אמר שאין באפשרותו לקבוע כמה אנשים נפגעו מהמתקפה, וכן שהגיש תלונה פלילית נגד המבצעים וישתף פעולה עם הרשויות כדי להבטיח שהתוקפים "ישלמו על מעשיהם במלואם."

חלק קטן מחולי האפילפסיה סובלים מרגישות לאור שניתןלנצל כדי לייצר התקף על ידי הקרנת אורות מרצדים, צילום: shutterstock חלק קטן מחולי האפילפסיה סובלים מרגישות לאור שניתןלנצל כדי לייצר התקף על ידי הקרנת אורות מרצדים | צילום: shutterstock חלק קטן מחולי האפילפסיה סובלים מרגישות לאור שניתןלנצל כדי לייצר התקף על ידי הקרנת אורות מרצדים, צילום: shutterstock

אנשים הסובלים מאפילפסיה שקשורה ברגישות לאור עושיים להיות מאוד רגישים לאורות מהבהבים ולתבניות ויזואליות מסוימות, עד כדי שאלה עלולות לעורר התקפי אפילפסיה, כך לדברי הארגון. "למרות שכמות האנשים הסובלים מהאפילפסיה הספציפית הזאת היא קטנה, הנזק עלול להיות רציני למדי. רבים אינם מודעים כלל שיש להם רגישות לאור עד שהם חוטפים התקף," כך אמרה ז'קלין פרנץ', סמנכ"לית רפואה וחדשנות בקרן האפילפסיה.

לדברי ניקול, המתקפה חמורה במיוחד כיוון שהתוקפים השתמשו בטוויטר, שלדבריה שקול למקום התאגדות ענק. "ההתקפות האלה אינן שונות ממישהו שמקרין אור מרצד לתוך קהל גדול של אנשים שסובלים מאפילפסיה ועוויתות, תוך כוונה לגרום לכך ולכן לגרום לנזק חמור," היא אמרה. "העובדה שההתקפות האלה בוצעו בזמן חודש המודעות לאפילפסיה רק מדגישה את האופי הזדוני שלהן."

"אנחנו רוצים שאנשים ירגישו בטוחים. אנו מתקשרים עם אנשים בטוויטר תוך מתן האפשרות למנוע ניגון מדיה אוטומטי בטיימליינים שלהם, והופעת גיפים כאשר אדם עושה חיפוש על המילה "התקף/עווית" בחיפוש הגיפים", כך אמרה דוברת מטעם קרן האפילפסיה ל-CNN.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות