אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מודה: אנחנו עוקבים אחרי המשתמשים גם כשה-GPS כבוי צילום: jokes

פייסבוק מודה: אנחנו עוקבים אחרי המשתמשים גם כשה-GPS כבוי

החברה ציינה זאת בתגובה לשאלה שהופנתה אליה מסנאטורים שביקשו לברר את הסוגיה. לדבריהם, פייסבוק צריכה לכבד את ההחלטה של המשתמשים לא לאפשר מעקב אחר המיקום שלהם. פייסבוק בתגובה אמרה שזה מסייע להילחם בפייק ניוז ולמכור פרסומות

19.12.2019, 16:21 | שירות כלכליסט
חברת פייסבוק טענה שהיא מבצעת מעקב אחרי מיקום המשתמשים גם ללא רצונם כדי להתאים להם פרסומות, להגן על החשבון שלהם וכן למנוע הפצה של פייק ניוק. התשובה שלה הוגשה לאחר שסנאטורים ביקשו לברר מדוע היא עוקבת אחר מיקומי משתמשים אפילו לאחר שכיבו את הגדרת זיהוי המיקום בסמארטפון שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

אך הטענה של פייסבוק לא באמת הרשימה את המחוקקים, אלה אומרים כעת שפייסבוק צריכה לתת למשתמשים יותר שליטה במידע האישי שלהם. הדברים של פייסבוק נאמרו בתגובה לשאילתה של הסנאטורים: ג'וש האוולי וכריס קונס, שביקשו מפייסבוק בחודש שעבר "לכבד" את החלטת המשתמשים לשמור על המיקום שלהם פרטי.

כיביתם את ה-GPS? פייסבוק תתעלם מכך ותעקוב אחריכם בכל מקרה, צילום: שאטרסטוק כיביתם את ה-GPS? פייסבוק תתעלם מכך ותעקוב אחריכם בכל מקרה | צילום: שאטרסטוק כיביתם את ה-GPS? פייסבוק תתעלם מכך ותעקוב אחריכם בכל מקרה, צילום: שאטרסטוק

במכתב מה-12 בדצמבר שפורסם ביום שלישי השבוע, פייסבוק הסבירה כיצד היא מסוגלת להעריך את מיקומי המשתמשים שלה. פייסבוק אמרה שאפילו כשהמעקב אחר המיקום מכובה, היא יכולה להסיק את המיקום הכללי של המשתמשים דרך הקשרים אחרים כמו מיקומים בהם הם מתוייגים בתצלומים וכן מכתובות ה-IP של המכשירים שלהם.

בעוד המידע הזה אינו מדויק כמו זה שפייסבוק אוספת כאשר ניתנת הרשאה למעקב אחר מיקום, הוא עדיין מאפשר לזהות את מיקום המשתמש באופן יחסית מדויק. החברה אמרה שהיא משתמשת במידע לכמה מטרות: התאמת פרסומות, התראה בפני משתמשים כשמישהו מנסה להתחבר לחשבונות שלהם ממקומות לא שגרתיים ומאבק במידע שקרי שמופץ ברשת.

פייסבוק לא מאפשרת למשתמשים לכבות פרסומות מבוססות מיקום, למרות שהיא מאפשרת למשתמשים למנוע מפייסבוק את היכולת לאתר את מיקומם המדויק, כך כתבה החברה. הסנאטור האוולי, מבקר בולט של עולם הטכנולוגיה, צייץ בטוויטר שפייסבוק "מודה בכך שגם אם תכבו את איתור המיקום שלכם הם עדיין יעקבו אחר המיקום שלכם בשביל לעשות כסף (בעזרת פרסומות). אי אפשר להחליט אחרת. אין שליטה על המידע האישי שלכם. זהו ה'ביג טק'. וזו הסיבה שהקונגרס חייב לנקוט בפעולה בנושא."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות