אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי חברות הביעו עניין ברכישת יוניוויז'ן של חיים סבן צילום: שאטרסטוק

שתי חברות הביעו עניין ברכישת יוניוויז'ן של חיים סבן

רשת הטלוויזיה האמריקאית בשפה הספרדית קיבלה הצעה משותפת משני גופים - מחברת המדיה בשפה הספרדית Hemisphere Media Group וחברת ההון הפרטי Platinum Equity

19.12.2019, 17:43 | שירות כלכליסט

חצי שנה לאחר שהחליט חיים סבן להעמיד את יוניוויזן (Univision Communication Inc) למכירה, מספר חברות הביעו עניין ברכישתה:

קראו עוד בכלכליסט

חברת המדיה בשפה הספרדית Hemisphere Media Group וחברת ההון הפרטי Platinum Equity, הציעו שתיהן ביחד הצעת רכישה ליוניוויז'ן. וויד דיוויס, מפיק בפועל לשעבר ומנהל הכספים לשעבר ב-Viacom מקדם הצעת רכישה נפרדת המגובה במימון מצד שלישי. בתסריט הזה, יצופה מדיוויס להיות מנכ"ל החברה. דיוויס, שעזב את Viacom רק לפני שבוע, כחלק מעסקאת המיזוג שלה עם CBS עזר להפחית את החובות של Viacom במהלך כהונתו בתפקיד.

מטה יוניוויז מטה יוניוויז'ן | צילום: שאטרסטוק מטה יוניוויז

עדיין לא התבהרו הכללים הפיננסיים של עסקאות אפשריות. תהליך המכירה, שהחל מוקדם יותר השנה, עדיין לא בשלביו הסופיים וקיימת אפשרות כי התנאים לא יבשילו לכדי עסקה בין הצדדים. 

יוניוויז'ן הובילה ללא תחרות את שוק הטלוויזיה הספרדית בארצות הברית כשנקנתה על ידי קבוצת משרדי השקעות פרטיים בעסקה השווה 13.7 מיליארד דולר, כולל חובות - מה שמציב אותה בין עסקאות הקנייה הממונפות ביותר לחברת תקשורת.

כמו חברות תקשורת מסורתיות אחרות, גם יוניוויז'ן סובלת מנטישת קהל. החברה ניסתה לגוון את קהלה על ידי רכישת אתרים בשפה האנגלית הפונים לקהל צעיר יותר ודו-לשוני - היספני-אמריקני, אך המאמץ הזה כשל. אחת מהרוכשות הפוטנציאליות של יוניוויז'ן, Hemisphere Media Group, הוקמה רק ב-2013, ובעלת הון שוק הקרוב ל-550 מיליון דולר, מה שאומר שהיא תהיה חייבת שותף לרכישה.

Platinum, הממוקמת בלוס-אנג'לס, הוקמה ב-1995 ובבעלותה נכסים בשווי 19 מיליארד דולר והיא מחזיקה ב-40 חברות העוסקות במגוון רחב של תחומים.

בספטמבר הודיעה יוניוויז'ן שהיא עדיין נושאת חוב של 7.3 מיליארד דולר, אם זאת לאחרונה השיגה גם הצלחה. רווחי הרבעון השלישי עלו ב-8.5 אחוז והציגו את הצמיחה החזקה ביותר שחוותה החברה מזה ארבע שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות