אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיאים חדשים בוול סטריט - שבוע ירוק רביעי ברציפות; קרניבל זינקה ב-7.6% לאחר הדוחות צילום: שאטרסטוק

שיאים חדשים בוול סטריט - שבוע ירוק רביעי ברציפות; קרניבל זינקה ב-7.6% לאחר הדוחות

המדדים עלו בעד 0.5%; בית הנבחרים האמריקאי אישר את הסכם הסחר החדש בין ארה"ב, קנדה ומקסיקו; שר האוצר מנוצ'ין אמר כי סין וארה"ב יחתמו על הסכם סחר בתחילת ינואר; שיעור הצמיחה ברבעון השלישי נותר על 2.1% - כמו באומדן הקודם; הפרלמנט בלונדון אישר בקריאה שנייה את הסכם הברקזיט; שיעור האינפלציה בארה"ב עלה מעט ל-1.5%; נעילה חיובית באירופה

20.12.2019, 23:03 | שירות כלכליסט
דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי שנגחאי האנג סנג דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - הבורסות בוול סטריט ננעלו בעליות; המדדים קבעו שיאים חדשים וסגרו שבוע רביעי ברציפות של עליות. דאו ג'ונס טיפס ב-0.3%, S&P עלה ב-0.5%, ונאסד"ק הוסיף 0.4% לערכו ביום שביעי רצוף של עליות.

בסיכום שבועי: דאו ג'ונס עלה ב-1.1%, נאסד"ק ב-2.2%, ומדד S&P 500 ב-1.7%.

21:45 - עדכון משוק הסחורות: מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ירד ב-1.2% ל-60.4 דולר לחבית. בסיכום שבועי עלה הנוזל השחור ב-0.5%.

מחיר הזהב ירד ב-0.2% ל-1,480.9 דולר לאונקיה. מתחילת השנה עלתה המתכת הצהובה ב-12.6%.

19:45 - מניית קרניבל מזנקת ביותר מ-7%, לאחר שחברת הספנות פרסמה דוחות טובים מהצפוי לרבעון הרביעי הפיסקאלי. הרווח הנקי עמד על 62 סנט ברבעון וההכנסות - על 4.78 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו לרווח נקי של 50 סנט למניה על הכנסות של 4.57 מיליארד דולר. גם מניותיהן של חברות ספנות נוספות, בהן רויאל קריביאן, רושמות עליות נאות.

הבורסות באירופה ננעלו בעליות. מדד פוטסי בלונדון עלה ב-0.1%, דאקס בפרנקפורט וקאק בפריז טיפסו ב-0.8%. 

ספינה של קרניבל, צילום: שאטרסטוק ספינה של קרניבל | צילום: שאטרסטוק ספינה של קרניבל, צילום: שאטרסטוק

18:50 - נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ הערב כי היתה לו "שיחה טובה מאוד" עם עמיתו הסיני שי ג'ינפינג בנושא "הסכם הסחר הענק". טראמפ כתב עוד בטוויטר כי סין החלה ברכישות של מוצרים חקלאיים ואחרים "בהיקף גדולה", וכי הצדדים מארגנים חתימה פורמלית על ההסכם. לדבריו, הוא דן עם עמיתו הסיני גם בנושא צפון קוריאה.

18:00 - הוצאות הצרכנים בארה"ב עלו ב-0.4% בנובמבר - שיעור העלייה הגבוה ביותר מאז יולי, ובהתאם לציפיות האנלסיטים.  מדד המחירים לצרכן (PCE) עלה ב-0.2%, ושיעור האינפלציה השנתי טיפס מעט ל-1.5% - מתחת ליעד של הפדרל ריזרב, העומד על 2%.

17:15 - בריטניה עשתה היום עוד צעד לקראת עזיבת האיחוד האירופי: הפרלמנט בלונדון אישר בקריאה שנייה את הסכם הברקזיט של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון. 358 הצביעו בעד ההסכם ו-234 התנגדו. מדובר באישור עקרוני, וכעת ההסכם יועבר להמשך דיונים בשני בתי הפרלמנט, שיתקיימו בתחילת ינואר.  הפאונד עולה ב-0.5% מול הדולר

בוריס ג בוריס ג'ונסון | צילום: Reuters בוריס ג

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים. דאו ג'ונס עלה ב-0.6%, S&P 500 מטפס ב-0.5%, ונאסד"ק מוסיף 0.4% לערכו. שלושת המדדים רושמים שיאים חדשים.

16:15 - שיעור הצמיחה של המשק האמריקאי ברבעון השלישי עמד על 2.1%, כך לפי האומדן האחרון שפרסם משרד המסחר בארה"ב - בהתאם לציפיות האנליסטים ובדומה לאומדן הקודם. שיעור העלייה בהוצאות הצרכנים עודכן כלפי מעלה, מ-2.9% ל-3.2% - לעומת 4.6% ברבעון השני. עם זאת ההשקעות של המגזר הפרטי רשמו חולשה יחסית. ההשקעה בתשתיות ירדו ב-2.3% (לעומת 2.7% באומדן הקודם). ההוצאות על ציוד ירדו ב-9.9% לעומת 12% באומדן הקודם.

15:30 - המסחר בניו יורק צפוי להיפתח בעליות קלות, כך מאותתים החוזים העתידיים על המדדים המובילים. החוזים על נאסד"ק מטפסים ב-0.2% ואם המגמה תימשך כך, ירשום היום המדד יום שמיני רצוף של מגמה חיובית. החוזים על דאו ג'ונס ו-S&P 500 מתחזקים ב-0.1% - בשבעת ימי המסחר האחרונים רשמו המדדים שישה ימי עליות.

רצף העליות בימים האחרונים הוביל את וול סטריט לשיא כל הזמנים, כשברקע נתונים כלכליים מעורבים וההצבעה של בית הנבחרים בעד הדחת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. הסנטימנט החיובי מקבל חיזוק מדבריו של שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין, שאמר אתמול כי אין לו כל ספק שארה"ב וסין יחתמו על הסכם סחר שלב ראשון בתחילת ינואר. המשקיעים יישאו את עיניהם לנתוני התמ"ג שיתפרסמו היום בארה"ב. אנליסטים מצפים לראות עלייה של 2.1% בתוצר ברבעון השלישי של 2019, זאת לאחר עלייה של 2% ברבעון השני.

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

בלקברי מטפסת ב-5.1% בטרום המסחר אחרי הדוחות: חברת אבטחת המידע הקנדית שהחלה את דרכה כיצרנית חומרה ותקשורת רשמה ברבעון השלישי עלייה של 18% בהכנסות שהסתכמו ב-267 מיליון דולר, הודות לעלייה בביקוש לתוכנת אבטחת הרשת שלה.

החברה הציגה הפסד נקי של 32 מיליון דולר עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב-30 בנומבר, זאת בהשוואה לרווח נקי של 59 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות המתואמות עלו ב-23% ל-280 מיליון דולר, ועקפו את תחזיות האנליסטים שעמדו על 275.7 מיליון דולר.

בלקברי נודעה בעבר בזכות מכשירי הטלפון הסלולרי שלה, אך לא עמדה בתחרות מול האייפונים של אפל ומכשירי האנדרואיד. כעת מציעה החברה שירותי אבטחת רשת לתאגידים וסוכנויות ממשלתיות, וכן תוכנה לרכבים אוטונומיים.

נייקי מאבדת 1.4% בטרום המסחר אחרי שפירסמה דוחות אמש לאחר נעילת המסחר. יצרנית נעלי וביגוד הספורט הציגה קפיצה משמעותית בהכנסות וברווח, אך המניה נחלשת בטרום לאחר רצף עליות שהוביל אותה לשיא אתמול בנעילה.

ההכנסות ברבעון השני הפיסקלי עלו ב-10% ל-10.3 מיליארד דולר, הרווח הנקי קפץ ב-32% ל-1.1 מיליארד דולר או 70 סנט למניה. מדובר בתוצאות טובות יותר מהציפיות בשוק, שהיו להכנסות של 10.1 מיליארד דולר ורווח נקי של 58 סנט למניה. זהו הרבעון התשיעי ברציפות שבו עקפה נייקי את תחזית ההכנסות, את תחזית הרווח עקפה החברה בכל הדוחות בחמש השנים האחרונות, למעט רבעון אחד.

בשוק הסחורות - הנפט מסוג WTI נחלש ב-0.3% ונסחר תמורת 61 דולר לחבית, הנפט מסוג ברנט נסוג ב-0.2% לרמה של 66.4 דולר לחבית. הזהב יורד ב-0.1% והמתכת היקרה נסחרת תמורת 1,483.1 דולר לאונקיה.

13:05 - אנדרו ביילי נבחר לנגיד הבא של הבנק המרכזי של אנגליה. ביילי, מנכ"ל הרשות להתנהלות פיננסית בבריטניה, כיהן בעבר בשורת תפקידים בבנק המרכזי. במרץ יחליף את מארק קרני, שמכהן בתפקיד מאז 2013. במהלך כהונתו של קרני הצביעו הבריטים בעד עזיבת האיחוד האירופי והפאונד נחלש ב-14% במצטבר.

פרטים של 267 מיליון משתמשי פייסבוק דלפו לרשת. לפי דיווח בפורבס, חוקר אבטחה מצא מאגר מידע בפורמט לא מוגן עם שמות ומספרי טלפון של משתמשי הרשת החברתית. המידע עלול לשמש אנשי טלמרקטינג, ספקי ספאם וגם האקרים להונאות פישינג.

חדשות טובות למרק: ה-FDA אישר את חיסון החברה לאבולה. זהו החיסון הראשון לווירוס הקטלני שאישר מינהל המזון והתרופות האמריקאי. הווירוס גרם למותם של יותר מ-2,000 בני אדם בקונגו מאז אמצע השנה, בהתפרצות האבולה השנייה בגודלה בהיסטוריה

10:30 - המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר (ו') בעליות ברוב המדדים, על רקע הראלי אמש בוול סטריט ועל רקע ההתקדמות במגעים בין סין וארה"ב בעסקת הסחר שצפויים להימשך גם בעונת החגים. באסיה ננעל המסחר במגמה מעורבת - ניקיי ושנגחאי השילו מערכם 0.2% ו-0.4% בהתאמה, ומדד האנג סנג טיפס ב-0.3%. באנגליה, מנכ"ל הרשות להתנהלות פיננסית (FCA), אנדרו ביילי (Andrew Bailey), אמור להתמנות כנגיד החדש של הבנק המרכזי, במקומו של מארק קארני.

בורסת לונדון, צילום: בלומברג בורסת לונדון | צילום: בלומברג בורסת לונדון, צילום: בלומברג

8:50 - הבורסות באסיה נסחרות הבוקר (ו') במגמה מעורבת, לאחר שהשווקים בארצות הברית שברו אמש שיא חדש בעקבות חדשות חיוביות מכוון חזית המחסר. ניקיי נחלש ב-0.2%, שנגחאי עולה ב-0.2% ומדד האנג סנג בהונג קונג עולה ב-0.1% בשעה זו. ברקע למסחר, הסכם סחר חדש, צפון אמריקאי, שאושר בלילה בבית הנבחרים של הקונגרס וצפוי להגיע לאישורו של הסנאט בשנה הבאה. ההסכם - בין ארצות הברית, מקסיקו וקנדה - נקרא USMCA והוא נועד להחליף את הסכם הסחר החופשי הצפון אמריקאי הקיים - NAFTA.

תעשיית כלי הרכב היפנית הגיבה בבלבול לאישור. ההסכם החדש כולל דרישה ש-75% מחלקי הרכב יגיעו מצפון אמריקה, עלייה מהדרישה הקיימת בהסכם הקודם של 62.5%. בעוד שכללים אלו נקבעו בעיקר בכדי להתמודד עם עליות משמעותיות בייצור מקומי, סביר להניח כי יהיה זה ענף יצרני הרכב היפני שייפגע. ליצרני רכב יפנים רבים ישנם בסיסי ייצור במקסיקו והם מייצרים מכוניות ומשאיות במדינה הצפון אמריקאית לייבוא. טויוטה ירדה ב-1.2%, ניסן איבדה קרוב לאחוז, מאזדה איבדה 0.6%, וסוזוקי 0.9%, מיצובישי ירדה 0.8%.

בורסת טוקיו. ארכיון, צילום: בלומברג בורסת טוקיו. ארכיון | צילום: בלומברג בורסת טוקיו. ארכיון, צילום: בלומברג

אמש ננעל כאמור המסחר בוול סטריט בעליות שערים והמדדים שברו שיאים של כל הזמנים - דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, מדד S&P 500 הוסיף לערכו 0.4% וחצה את רף 3,200 הנקודות לראשונה בהיסטוריה. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.7%. מחיר הנפט מסוג WTI למסירה בינואר עלה אתמול ב-0.5% ומחיר חבית נקבע על 61.22 דולר. הזהב טיפס לשיא של השבועיים האחרונים - עלה ב-0.4% ל-1485 דולר לאונקיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות