אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות טובות למרק: ה-FDA אישר את חיסון החברה לאבולה צילום: איי פי

חדשות טובות למרק: ה-FDA אישר את חיסון החברה לאבולה

זהו החיסון הראשון לווירוס הקטלני שאישר מינהל המזון והתרופות האמריקאי. הווירוס גרם למותם של יותר מ-2,000 בני אדם בקונגו מאז אמצע השנה, בהתפרצות האבולה השנייה בגודלה בהיסטוריה

20.12.2019, 10:11 | שירות כלכליסט

מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) הודיע בחמישי כי הוא מאשר את Ervebo. חיסון נגד אבולה (קדחת דימומית) של חברת התרופות מרק (Merck), מה שהופך אותו לחיסון הראשון נגד הווירוס הקטלני שאושר על ידי ה-FDA.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח ברויטרס, החיסון היה בשימוש ארגון הבריאות העולמי והרפובליקה הדמוקרטית של קונגו על מנת להוריד את התפרצות וירוס האבולה בכמה מדינות מערב אפריקאיות בין השנים 2014 ל-2016.

וירוס האבולה, שגורם לדימומים שונים - חיצוניים ופנימיים - במקומות שונים בגוף, ומועבר בין בני אדם במגע ישיר עם נוזלי גוף, הרג יותר מ-2,100 אנשים בקונגו מאז אמצע השנה, והפך אותה להתפרצות האבולה השנייה בגודלה בהיסטוריה. החיסון, שניתן באמצעות זריקה יחידה, יעזור במניעת הדבקות בווירוס בחולים בגיל 18 ומעלה.

התפרצות אבולה בקונגו, צילום: איי פי התפרצות אבולה בקונגו | צילום: איי פי התפרצות אבולה בקונגו, צילום: איי פי

ילדה מקבלת חיסון נגד אבולה בקונגו, צילום: רויטרס ילדה מקבלת חיסון נגד אבולה בקונגו | צילום: רויטרס ילדה מקבלת חיסון נגד אבולה בקונגו, צילום: רויטרס

חברת התרופות מרוצה מהחלטת מינהל התרופות והמזון ומתארת אותה כצעד חשוב בקרב נגד וירוסים קטלניים. בנובמבר, קיבלה מרק אישור מהנציבות האירופית לשווק את החיסון, פחות מחודש אחרי שפאנל התרופות האירופי גיבה את החיסון הראשון נגד הוירוס.

ביולי האחרון התפרצות חדשה של מגפת האבולה בקונגו הפכה למצב חירום בריאותי בינלאומי. כך הכריז באופן רשמי ארגון הבריאות העולמי (World Health Organization). ההחלטה התקבלה לאחר הדיווחים על חולה ראשון בעיר גומה שבמזרח הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות