אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת דיזלגייט: אוסטרליה קנסה את פולקסווגן ב-86 מיליון דולר צילום: בלומברג

פרשת דיזלגייט: אוסטרליה קנסה את פולקסווגן ב-86 מיליון דולר

בית משפט הטיל על יצרנית הרכב הגרמנית קנס של 125 מיליון דולר אוסטרלי - סכום שיא במדינה - בשל מעורבותה בזיוף נתוני זיהום אוויר

20.12.2019, 13:36 | שירות כלכליסט

פרשת דיזלגייט טרם הסתיימה. בית המשפט באוסטרליה נזף היום (ו') ביצרנית הרב הגרמנית פולקסווגן והורה לחברה לשלם קנס בסך 125 מיליון דולר אוסטרלי (86 מיליון דולר אמריקאי) בעקבות חלקה בסקנדל בינלאומי הקשור לרמאות בדיווח על פליטות מסוכנות. במקביל הגישו רגולטורים תביעה אזרחית נגד אחת היחידות של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי רויטרס, בית המשפט הפדרלי קנס את פולקסווגן בסכום שיא בעקבות הפרת חוקי הצרכנות האוסטרליים על ידי יצירת מצג שווא לגבי התאמתם של רכבי החברה לסטנדרטים של פליטת דיזל, הקבועים בחוק במדינה. במהלך דיונים עם הוועדה האוסטרלית לתחרות ולצרכן (ACCC) הסכימה החברה לשלם 75 מיליון דולר אוסטרלי, אולם בית המשפט החליט להעלות את הסכום. פולקסווגן הודיעה כי עדיין לא החליטה האם להגיש ערעור לבית המשפט ותוציא הודעה מסודרת בנושא בשבועות הקרובים.

הקנס הגיע בעקבות גילויים לפיהם פולקסווגן השתמשה בתוכנת שליטת-מנוע אסורה בכדי לעבור את מבחני זיהום האוויר. החברה שילמה כבר בעבר מיליארדי דולרים בעלויות משפטיות מסביב לעולם. יושב ראש הוועדה אמר לכתבים שהקנס שהוטל על פולקסווגן הוא רק טעימה ממה שחברות צריכות לצפות לו בעתיד. הוא הוסיף כי לוועדה סמכויות להעניש חברות על פעילויות בלתי חוקיות בקנסות היכולים להגיע עד 100 מיליון דולר אוסטרלי.

מפעל פולקסווגן, צילום: בלומברג מפעל פולקסווגן | צילום: בלומברג מפעל פולקסווגן, צילום: בלומברג

דובר מטעם החברה מסר: "פולקסווגן מאמינה באופן נחרץ כי הקנס בסך 75 מיליון דולר אוסטרלי שסוכם במקור עם הוועדה (ACCC) על מנת לפתור את הליכי הרגולציה הינו סכום הוגן והיא בודקת באופן זהיר את החלטת בית המשפט לסטות מהסכום שסוכם".

בתוך כך, הוועדה האוסטרלית לביטחונות והשקעות (ASIC) הודיעה כי התחילה בהליכי עונשין אזרחיים בבית משפט פדרלי נגד חברת השירותים הפיננסיים של החברה, Australia Pty, על כך שלא ביצעה בדיקות מתאימות ללקוחותיה לפני שחילקה 49,380 הלוואות ללקוחות.

ה-ASIC אמרה כי היחידה, שפועלת בכל היבשת על מנת לספק הלוואות לרכישת רכב חדש או משומש, לא ביצעה חקירות מספיק עמוקות של הלווים בכדי לבדוק האם הם קיבלו הלוואות המתאימות לרקע שלהם ולהכנסותיהם. דובר היחידה הפיננסית של פולקסווגן אמר כי החברה מצייתת להתחייבויות שלה ברצינות ושהיא משתפת פעולה עם ה ASIC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות