אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כישלון לאוחנה: בן ארי מוותרת על המינוי למ"מ פרקליט המדינה צילום: יהונתן ולצר, TPS

כישלון לאוחנה: בן ארי מוותרת על המינוי למ"מ פרקליט המדינה

המועמדת של שר המשפטים לתפקיד ויתרה על המינוי: "הניסיון להפוך את הבחירה בי לעניין פוליטי ולהציגו כחלק ממהלך שנועד לפגוע בשלטון החוק, או בעצמאות שיקול הדעת של הפרקליטות - הוא מצער וסותר את התנהלותי וערכיי מאז ומתמיד. אי לכך, אני חוזרת בי מהסכמתי לעמוד בראש הפרקליטות, היקרה לי כל כך"

20.12.2019, 20:08 | ynet

אורלי בן ארי, המועמדת של שר המשפטים אמיר אוחנה לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה, ויתרה על המינוי לתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

ביום רביעי האחרון הוציא בג"ץ צו ארעי המעכב את מינויה לתפקיד, דקות ספורות לפני טקס כניסתה לתפקיד.

בן ארי גינזברג הודיעה לאוחנה שוויתרה על המינוי במכתב ששלחה לו, ובו כתבה: "בימים האחרונים, אחרי כשלושה עשורים של עבודה מקצועית ומסורה בפרקליטות, אשר יקרה לי כל כך ובה אני מאמינה, מתנהל 'מחול שדים' במערכת המשפט, שבעל כורחי אני חלק ממנו. נבחרתי על ידי שר המשפטים לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה ואני סמוכה ובטוחה ביכולתי ובכישוריי למלא תפקיד זה בהצלחה. הניסיון להפוך את הבחירה בי לעניין פוליטי ולהציגו כחלק ממהלך שנועד לפגוע בשלטון החוק, או בעצמאות שיקול הדעת של הפרקליטות - הוא מצער וסותר את התנהלותי וערכיי מאז ומתמיד".

 

עורכת הדין, המשמשת כיום המשנה לפרקליטת מחוז מרכז, הוסיפה: "האווירה שנוצרה מאיימת לפגוע באמון הציבור בפרקליטות - ולשחוק אותו עוד יותר. אינני מוכנה שעל גבי תיגרם למערכת המשפטית פגיעה נוספת, כל עוד בכוחי למנעה. למרות הזכות הכרוכה בחובה להוביל את הפרקליטות בתקופה רגישה זו, אני רואה לנכון להעדיף את טובת הציבור והאינטרס הציבורי, על פני שאיפותיי האישיות. אי לכך, אני חוזרת בי מהסכמתי לעמוד בראש הפרקליטות, היקרה לי כל כך. אמשיך, כפי שפעלתי עד כה - לתרום למערכת ככל יכולתי בכל תפקיד שיוטל עליי. אני מודה לשר המשפטים על האמון שנתן בי, מודה לכל הפרקליטים ולגורמים רבים גם מחוצה לה, שקיוו כי אנווט את הספינה, אך בעת הזו - המערכת ואמון הציבור בה חשובים לי יותר".

   

אורלי בן ארי, צילום: יהונתן ולצר, TPS אורלי בן ארי | צילום: יהונתן ולצר, TPS אורלי בן ארי, צילום: יהונתן ולצר, TPS

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות