אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירים לשעבר בפראנס טלקום נשלחו לכלא - לאחר עשרות מקרי התאבדות של עובדים צילום: בלומברג

בכירים לשעבר בפראנס טלקום נשלחו לכלא - לאחר עשרות מקרי התאבדות של עובדים

המנהלים לשעבר, בהם המנכ"ל דידייה לומבארד, הטרידו עובדים כחלק מתוכנית ארגון מחדש שנועדה לצמצם את כוח העבודה; זאת הפעם הראשונה בה בית משפט בצרפת מכיר במונח "הטרדה מוסדית"

20.12.2019, 21:39 | שירות כלכליסט
המנכ"ל לשעבר של חברת התקשורת הצרפתית פראנס טלקום ובכירים לשעבר בחברה נשלחו למאסר, לאחר שהורשעו בהטרדת עובדים שגרמה לשורת מקרי התאבדות בעשור הראשון של תחילת המילניום.

בית משפט בצרפת גזר על המנכ"ל לשעבר דידייה לומברד, והבכירים לשעבר לואיז-פייר וונס ואוליבר ברבר, מאסר של שנה, מהם שמונה חודשים על תנאי. הם גם ישלמו קנס של 15 אלף יורו.

החברה, ששינתה מאז את שמה לאורנג', נקנסה ב-75 אלף יורו.

בית המשפט בחן 39 מקרים של עובדים, בהם 19 שהתאבדו, ו-12 שביצעו ניסיון להתאבד. האחרים היו במצב של דיכאון קליני או שלא היו מסוגלים לחזור לעבוד.

דידייה לומבארד , צילום: בלומברג דידייה לומבארד | צילום: בלומברג דידייה לומבארד , צילום: בלומברג

ארבעה מנהלים אחרים לשעבר נמצאו אשמים בשותפות לדבר עבירה ונגזרו עליהם ארבעה חודשי מאסר בפועל וקנס של 5,000 יורו.

זאת הפעם הראשונה בה בית משפט בצרפת מכיר במונח "הטרדה מוסדית".

גל ההתאבדויות בפראנס טלקום התרחש במקביל לתוכנית ארגון מחדש בהובלתו של לומברד, וכללה הפרטה וחילוץ ממשלתי. המטרה היתה לצמצם את כוח העבודה ב-22 אלף עובדים בתוך שלוש שנים. השיטות לעשות זאת כללו הרחקת עובדים מבני משפחותיהם על ידי העברתם למשרדים מרוחקים, העברתם לתפקידים תובעניים במיוחד או הורדתם בדרגה.

באיגוד העובדים האשימו את ההנהלה בשימוש "בשיטות אלימות במיוחד של הטרדה מוסדית" על מנת לאלץ את העובדים לפרוש. לומברד אף מואשם שאמר למנהל בכיר אחר: "אני אוציא אותם מפה. דרך החלון או דרך הדלת". הוא התפטר מתפקידו ב-2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות