אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: SEC חוקרת את הנפקת סלאק וחברות אחרות צילום: Slack

דיווח: SEC חוקרת את הנפקת סלאק וחברות אחרות

הרשות פנתה בבקשת מידע לשתי חברות בתחום המסחר בנוגע להנפקות כחלק מחקירה נרחבת שהיא מנהלת; אחת החברות הנחקרות היא סלאק, שהונפקה ב-20 ביוני

21.12.2019, 11:32 | שירות כלכליסט
רשות ני"ע בארה"ב (SEC) פנתה לשתי חברות לפחות בתחום המסחר האלקטרוני בבקשה למידע, וזאת כחלק מחקירה נרחבת שהיא מנהלת סביב הנפקות ראשוניות והצעות מכר במסחר בבורסת ניו יורק במהלך חמש השנים האחרונות, כך אמר גורם המקורב לחקירה. הרשות הביקשה מסמכים מחברות Citadel Securities ו-GTS, כך על פי המקור, אם כי לא צוינו מהן ההפרות הנחקרות ככל שהיו כאלה.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר דיווח הוול סטריט ג'ורנל שה-SEC ביקשה מחברת סיטדל מידע בנוגע ליום הראשון במסחר של מניית סלאק, שחל ב-20 יוני השנה, ושל חברות חד-קרן (ששוויין מעל מיליארד דולר) אחרות. העיתון ציין כי אינו יודע מה מטרת החקירה סביב סלאק, שפיתחה אפליקציית צ'אט לעסקים.

ההנפקה החלה לפי שווי של 38.5 דולר למניה, לעומת מחיר יעד של 26 דולר למניה, והציגה לחברה ערך של 25 מיליארד דולר. ברבעון השלישי שוויה של החברה הצטמצם ל-11.7 מיליארד דולר.

"ההנפקה של סלאק הייתה הצלחה עצומה עבור החברה, בעלי המניות שלה ושוקי ההון של המדינה. מנקודת המבט שלנו, אנו עומדים מאחורי ההגינות והשקיפות של ההנפקה ותהליך התמחור של העסקה החשובה הזאת", כך נמסר מטעם סיטדל, שגם טיפלה בהנפקת אובר.

מבורסת ניו יורק נמסר שהיא "שמה דגש על שקיפות, גישה הוגנת ושקיפות של מחירים, כדי לעזור לחברות לקבל גישה לשווקים הציבוריים".

לא התקבלה תגובה מטעמה של סלאק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות