אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל של קליפורניה תשלם לנפגעי שריפות הענק 13.5 מיליארד דולר במזומן צילום: רויטרס

חברת החשמל של קליפורניה תשלם לנפגעי שריפות הענק 13.5 מיליארד דולר במזומן

כך עולה מההצעה האחרונה שהעבירו בעלי המניות של החברה (PG&E) לנפגעי שריפות הענק במדינה. במסגרת המתווה לארגון מחדש של החברה, תמומן מחצית מההסדר באמצעות מכירת מניות של החברה. המתווה מאפשר למדינת קליפורניה להשתלט על החברה אם היא תהיה מעורבת בעתיד בשריפה שתהרוס 5,000 מבנים או יותר

21.12.2019, 18:14 | שירות כלכליסט

בעלי חברת החשמל של קליפורניה (PG&E) שיפרו את הצעתם לנפגעי שריפות הענק במדינה, ואמרו כי הם מוכנים כעת לשלם 13.5 מיליארד דולר מראש, כך עולה ממכתב שנשלח בסוף השבוע למושל קליפורניה גאווין ניוסום. על פי המתווה המוצע, שאושר על ידי שופט לפשיטות רגל מוקדם יותר השבוע, ההסדר ימומן באמצעות מכירת מניות של החברה, אחרי שזו תעבור ארגון מחדש.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששיגרו בעלי מניות החברה למושל צוין כי ההצעה תבטיח שנפגעים יחידים "יתועדפו, כפי שראוי שיהיה" ותעמוד בדרישותיו של המושל ניוסום. לפני שבוע טען המושל שבמתווה המוצע חסרים שינויים בממשל התאגידי המוצע לחברה, וכן אין בו מנגנוני אכיפה הדוקים יותר של תקנות הבטיחות כפי שנדרש על פי חוקי ההגנה מאש של קליפורניה. הוא טען גם שההסכם יותיר את החברה עם מבנה הון בעייתי ו"יכולת מוגבלת לעמוד באתגרים פיננסיים ותפעוליים עתידיים". 

שריפה בקליפורניה, צילום: רויטרס שריפה בקליפורניה | צילום: רויטרס שריפה בקליפורניה, צילום: רויטרס

על פי מתווה ההסדר החדש, החברה לא תישא בחוב ורוב הדירקטוריון שלה יורכב מתושבי קליפורניה. המתווה מאפשר השתלטות של המדינה על PG&E. זאת, ככל שהחברה תהיה מעורבת בעתיד בשריפת ענק נוספת שתהרוס 5,000 מבנים או יותר.

החברה הגישה בקשה לפשיטת רגל בינואר, עקב חובות של יותר מ-30 מיליארד דולר שנצברו כתוצאה משריפות הענק הקטלניות שאירעו בקליפורניה ב-2017 ו-2018, ונמצאו כקשורות לתקלות בציוד החברה. היא זכתה שוב לביקורת נוספת השנה לאחר שיזמה הפסקות חשמל כדי להוריד את הסיכון של שריפות יער בזמנים של מזג אוויר חם ויבש באופן קיצוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות