אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה בקליפורניה ינפיק רישיונות נסיעה לרכבי משלוח אוטונומיים צילום: CNN

משרד התחבורה בקליפורניה ינפיק רישיונות נסיעה לרכבי משלוח אוטונומיים

רישיונות אלו שיונפקו החל מינואר 2020, יאפשרו שימוש מסחרי ברכבים עם נהג גיבוי ורכבים בלי נהג ויאפשרו גם עריכת נסיעות מבחן לרכבים - במידה והחברות המפעילות ימלאו את "כל דרישות המשרד"

22.12.2019, 11:18 | שירות כלכליסט

חדשות טובות: אם אתם גרים בקליפורניה, בקרוב תוכלו להישאר בבית ולקבל את כל מה שתצטרכו בעזרת רכבי משלוח אוטונומיים.

קראו עוד בכלכליסט

החל מה-17 בינואר, משרד התחבורה של קליפורניה יחל להנפיק רישיונות נסיעה לרכבי משלוח אוטונומיים. רישיונות אלו יאפשרו עריכת נסיעות מבחן לרכבים וגם שימוש מסחרי, המיועד לכלי רכב עם נהג גיבוי וגם לרכבים ללא נהג - ובתנאי שיענו על דרישות המשרד.

רכב משלוחים אוטונומי Nuro  עם דומינו רכב משלוחים אוטונומי Nuro עם דומינו'ס פיצה | צילום: Dimino's רכב משלוחים אוטונומי Nuro  עם דומינו

"משמעות האימוץ של הליך ההסדרה הזה היא שתושבי קליפורניה יוכלו לקבל בקרוב משלוחים בעזרת כלי רכב אוטונומיים, בהתחשב בכך שהחברה תמלא את כל הדרישות", מסר ראש המחלקה לרכבים בקליפורניה.

הדרישות לבחינה עם נהג כוללות הצהרה על כך שהרכב נבחן בתנאים מבוקרים, שלחברה המפעילה ישנה תוכנית הכשרה לנהגי מבחן, והבטחה כי לנהגים עבר נקי ושהם מסוגלים לבצע שליטה ידנית אם הם נדרשים לכך.

הדרישות לבחינה של רכבים ללא נהג כוללות ביו היתר הסמכה ברמות 4 או 5 של יכולות אוטונומיות, הימצאותו של מפעיל מרחוק, ו-"תוכנית אינטראקציה עם רשויות אכיפת החוק".

משלוחים אוטונומיים רק בקליפורניה בינתיים, צילום: Kroger משלוחים אוטונומיים רק בקליפורניה בינתיים | צילום: Kroger משלוחים אוטונומיים רק בקליפורניה בינתיים, צילום: Kroger

התפתחות זו מגיעה אחרי שחברות הרכבים האוטונומיים Waymo ואחרות דחקו במשרד התחבורה של המדינה לאפשר שימוע לרכבי משלוח ללא נהג מוקדם יותר השנה. רק לפני שנה, Waymo קיבלה את האישור הראשון מהמדינה לבחינה של רכבים ללא נהג ובלי נהג גיבוי.

ומה קורה אם תקלעו לתאונה בה מעורבים כלי רכב ללא נהג? האם יש לרשום בטוש את פרטי הביטוח שלכם על החלק הפגום ברכב? לזה עדיין אין תשובות, אך לחברת המשלוחים צריכים להיות כל נתוני הוידאו בכדי להגן על עצמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות