אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר עיכוב של שנים: הגרלת מחיר למשתכן במודיעין יוצאת לדרך צילום: ליטל גואלמן

לאחר עיכוב של שנים: הגרלת מחיר למשתכן במודיעין יוצאת לדרך

הדירות יוצעו עתה בהתאם למחירי 2013 ולפי קריטריון הכנסה שאינו קיים בתוכנית העדכנית

23.12.2019, 08:22 | ענת דניאלי

הגרלת מחיר למשתכן במודיעין יוצאת כעת לדרך, אף שהקבלן זכה במכרז כבר בספטמבר 2013. מאחר שהמכרז קובע מחירים מלפני שש שנים, מחיר הדירות בו נמוך בכ־50% ממחירי השוק: כך דירת 3 חדרים של כ־80 מ"ר תימכר ב־810 אלף שקל בלבד. ההגרלה, שיוצאת לדרך במתכונתה הישנה, כוללת את קריטריון תקרת ההכנסה, שאינו קיים בתוכנית העדכנית.

בפרויקט בשכונת הציפורים זכתה י. זילברמינץ והוא כולל 156 דירות, ממהן 39 דירות במחיר למשתכן. הפרויקט כולל שישה מבנים מדורגים עד חמש קומות ושני מגדלים בני 18 קומות.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר למשתכן , צילום: ליטל גואלמן מחיר למשתכן | צילום: ליטל גואלמן מחיר למשתכן , צילום: ליטל גואלמן

העיכוב הממושך בפרויקט נגרם בשל מחלוקת תכנונית על השטח הציבורי הפתוח, שהובילה לתכנון מחדש של חטיבת הקרקע. זאב מילנר, מנכ"ל י. זילברמינץ: "הפרויקט התעכב משום התכנון שלו שבנוי על גבעה עם שטח ציבורי. היו התלבטויות לנו ובעירייה מה לעשות מבחינת התכנון בגבעה ואם להשאירה טבעית". מהנדס העיר מודיעין צחי כץ הסביר: "כל מבני המגורים כבר גמורים מזמן, חוץ מהפרויקט הזה. הקבלן הציע גישה תכנונית אחרת, וזה הרס את לוח הזמנים. הוא היה יכול להתחיל לתכנן ולבנות בטופוגרפיה הקיימת.

היתר הבנייה הראשון בפרויקט הונפק ביולי 2018. אז מדוע רק כעת נערכת ההגרלה? משרד הבינוי והשיכון השיב: "היו תיקונים רבים שעל היזם היה לבצע במפרט, בחוזה, בתב"ע ובתוכניות".

 

עוד ציינו במשרד הבינוי והשיכון כי "מדובר במכרז בתוכנית מחיר למשתכן במתכונתה הישנה. על פי כללי התוכנית, ביצוע ההגרלה לזכאים על ידי משרד הבינוי והשיכון נעשה רק לאחר שמקבל היזם היתר בנייה בתנאים מהרשות המקומית ומציגו למשרד. על כן, כל פרטי קבלת ההיתר והתהליך שבוצע הם בין היזם לרשות המקומית. לאחר שקיבל היזם היתר בנייה בתנאים, הוציא המשרד את המכרז להגרלה במהירות - וזהו הפרויקט האחרון שיוגרל במסגרת זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות