אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גארי בארנט: "מצפה לתזרים מפרויקטים של 150 מיליון דולר בשנתיים הקרובות" צילום: נמרוד גליקמן

גארי בארנט: "מצפה לתזרים מפרויקטים של 150 מיליון דולר בשנתיים הקרובות"

לדברי בעל השליטה, אקסטל תעמוד עד תום שבוע הבא בפירעון אג"ח א', בהיקף 540 מיליון שקל. חברת הנדל"ן האמריקאית סגרה שני הסכמי מימון מחדש לפירעון הלוואות ב־700 מיליון דולר

22.12.2019, 21:18 | יניב רחימי

"תזרים מזומנים משמעותי של 200-150 מיליון דולר יגיע מפרויקטים בשנתיים הקרובות", כך אמר היום גארי ברנט, בעל השליטה בחברת הנדל"ן האמריקאית אקסטל, בשיחת ועידה עם המשקיעים.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי ברנט, המזומן שמיועד לפירעון מלא של אג"ח א' בסוף השנה, בהיקף כ־540 מיליון שקל, יועבר לנאמן בימים הקרובים לצורך התשלום למחזיקים. ביחס לשירות החוב לסדרה ב', שמסתכם ב־600 מיליון שקל וצפוי להיפרע בשני תשלומים, בסוף 2020 ושנה לאחר מכן, ברנט הביע אופטימיות. הוא חזר על התזרים הצפוי בשנים הקרובות. "אנשים חושבים ששוק דירות היוקרה חלש, אבל אני לא רואה כך את פני הדברים", אמר ברנט ביחס לתחום פעילות החברה. "יש האטה בקצב פיתוח הבניינים במנהטן מצד ההיצע, והביקוש לא נחלש. לא יודע אם זה עניין של שישה חודשים או שלוש שנים, אבל היצע הדירות יירד".

גארי בארנט, צילום: נמרוד גליקמן גארי בארנט | צילום: נמרוד גליקמן גארי בארנט, צילום: נמרוד גליקמן

ברנט לא פוסל אפשרות שאקסטל תחזור לגייס חוב בישראל: "השוק מבין עכשיו טוב יותר את תיק הנכסים שלנו. אקסטל היא החברה האמריקאית שהחזירה את הסכום הכי גבוה בלי לשנות את תנאי האג"ח. אם השוק ירצה, נלך על זה".

בשבוע שעבר אקסטל השלימה התקשרות בשני הסכמי מימון מחדש להלוואות של שני נכסים במנהטן ב־700 מיליון דולר: 540 מיליון דולר כהלוואה כנגד נכס 555 TEN שבשדרה העשירית, ו־160 מיליון דולר מיוחסים להלוואה כנגד הנכס ברחוב 14 (The EVGB - 510 East 14th Street). המזומנים משתי עסקאות המימון מחדש שימשו לפירעון הלוואות קיימות שרבצו על אותם נכסים. 92 מיליון דולר מתוכם שימשו לפירעון הלוואה מחברת RXR, אשראי שניטל במקור בספטמבר 2016 והסתכם ב־463 מיליון דולר. בעקבות שורת פירעונות עומד החוב הנוכחי שלה על 90 מיליון דולר. באקסטל מצפים לפרוע את יתרת ההלוואה עם 81 מיליון דולר מכספי מכירת דירות ושטחים מסחריים ורווחים הנובעים מעודף זכויות בפרויקט OMS, והיתר מתוך כספים ורווחים שינבעו מפרויקט 555 TEN.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות