אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר המשפטים ענה למנדלבליט: "אזמן מועמדים מחוץ לפרקליטות למ"מ פרקליט המדינה" צילומים: יואב דודקביץ, דנה קופל

שר המשפטים ענה למנדלבליט: "אזמן מועמדים מחוץ לפרקליטות למ"מ פרקליט המדינה"

לאחר שהיועמ"ש הציע למנות את התובעת בתיקי נתניהו ליאת בן ארי למ"מ פרקליט המדינה, השיב לו שר המשפטים כי הוא שמח ש"מתחם הסבירות התרחב"

23.12.2019, 09:00 | טובה צימוקי

שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע הבוקר (יום ג') ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי בכוונתו לזמן מועמדים מחוץ לפרקליטות המדינה לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

לאחר שמנדלבליט הציע את התובעת בתיקי נתניהו ליאת בן ארי - הפרקליטה שליוותה את תיקיו הפליליים של ראש הממשלה בנימין נתניהו - כתב לו השר אוחנה: "שמחתי לראות כי מתחם הסבירות התרחב עוד מעט בעיניך".

מימין: אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט, צילומים: יואב דודקביץ, דנה קופל מימין: אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט | צילומים: יואב דודקביץ, דנה קופל מימין: אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט, צילומים: יואב דודקביץ, דנה קופל

 

לצד בן ארי, הציע מנדלבליט לאוחנה למנות גם את המשנה לפרקליט המדינה נורית ליטמן. לטענת אוחנת, "כפי שאמרתי לך מתחילת הדרך אשמח לפגוש בכל מועמד שתעלה בפני. על כן אראיין בשמחה את שתי המועמדות הנוספות, גם אם אביע תמיהה על כי ביניהן מי שזה עתה זכתה במכרז שעמלתם כה קשה לשכנע את נציב שירות המדינה מדוע הוא נחוץ עד מאוד - המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים".

לעיון במכתבו של שר המשפטים ליועץ המשפטי לממשלה - לחצו כאן

אוחנה הוסיף: "כיצד יתנהלו העניינים הכלכליים בפרקליטות המדינה ביעילות כאשר המשרה החשובה ונחוצה תיוותר לא מאוישת? בכל אופן אשמע גם אותה בלב פתוח ונפש חפצה".

בן ארי נבחרה בחודש ספטמבר לתפקיד המשנה לעניינים כלכליים, לאחר שזכתה במכרז שעוכב במשך חודשיים על ידי נציבות שירות המדינה. הסיבה הרשמית לעיכוב נבעה מהטענה שהמכרז יכפה את המינוי על פרקליט המדינה שיחליף את שי ניצן. עוד נטען, כי המכרז "תפור" לבן ארי ואין בו בחירה אמיתית. עם זאת, הרמיזה הביקורתית העיקרית נבעה מכך שבן ארי הייתה הפרקליטה שליוותה את תיקי נתניהו.

אוחנה כתב גם כי "להשקפתי, גם אם היא מחמירה הרבה מעבר להוראות ס' 23א לחוק המינויים המחייב שהמינוי יוטל על "עובד המדינה", מינוי של כל בעל תפקיד בכיר בפרקליטות - ולא רק שם - מצוי במתחם הסבירות, ועל כן אזמין לראיונות מועמדים נוספים העונים לתבחין זה".

בסוף מכתבו כתב אוחנה כי "תקוותי היא כי שנינו רואים לנגד עינינו את חיזוק אמון הציבור בפרקליטות כיעד חשוב מאוד בעת הזו, ועל כן ננהל את ההליך ברצינות המתחייבת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות