אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים בלמו הלוואה לסופטבנק, החילוץ ל-WeWork בסכנה צילום: בלומברג

הבנקים בלמו הלוואה לסופטבנק, החילוץ ל-WeWork בסכנה

שלושה מהבנקים הבכירים ביפן עצרו את הדיונים על הלוואה של 3 מיליארד דולר, שיועדה לשמש חלק מחבילת הסיוע לחברת חללי העבודה, שעתה עומדת בסימן שאלה; הבנקים שחוששים מרמות החוב של סופטבנק נימקו את ההחלטה במגבלת האשראי ללווה יחיד

23.12.2019, 12:10 | שירות כלכליסט

חבילת ההצלה ל- WeWork בסכנה, וגם מצב הבעלים שלה לא נראה משהו: ברויטרס מדווחים על הקפאת השיחות שמנהלת סופטבנק עם שלושת הבנקים הגדולים ביפן, שאמורים היו לספק לה הלוואה של 3 מיליארד דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

חברת האחזקות היפנית התכוונה להשתמש בסכום לטובת תוכנית הסיוע לחברת חללי העבודה המשותפים, הכוללת הזרמה של 9.5 מיליארד דולר והקפצת הנתח שלה ל-80% בחברה. סופטבנק הודיעה בחודש אוקטובר על חבילת הסיוע האמורה, לאחר שביטול ההנפקה וההתרסקות הגדולה והמהירה הציבו את WeWork במצב של משבר פיננסי קשה, על סף חדלות פירעון.  

ההסבר הרשמי להקפאת השיחות הוא שהבנקים האמורים (מיטסו פייננשל, מיצובישי פיינננשל וסומיטומו מיטסוי) הגיעו למגבלת ההלוואה השנתית ללווה יחיד. בה בעת, גורמים מעורבים אמרו לרויטרס ששלושת הבנקים מעוניינים למצוא דרך שתאפשר להם להמשיך לספק אשראי לסופטבנק, אך לצמצם את החשיפה שלהם לענקית היפנית, בין היתר בשל אחזקותיה ב-WeWork.

"סופטבנק היא לקוחה חשובה ואנחנו רוצים לעשות כל מה שביכולתנו על מנת לסייע לה, אבל אנחנו חייבים לקחת בחשבון את רמות הסיכון באשראי שלנו", אמר בנקאי בכיר לרויטרס. סכום החוב של סופטבנק למחזיקי האג"ח שלה עומד על 50.28 מיליארד דולר, 5.5 טריליון ין. הקבוצה היפנית חייבת במקביל לבנקים סכום של 4 טריליון ין.

עד כה הועלו שתי אפשרויות חלופיות להלוואה המתוכננת במקור, האחת כוללת פרישת התמיכה הבנקאית למוסדות פיננסיים נוספים, ויצירת סינדיקט מלווים שבו הסיכון לכל שותף הוא קטן משמעותית. השנייה היא שימוש בחלק ממניות סופטבק בעליבאבא כשעבוד להלוואה. סופטבנק מחזיקה נתח של 26% בעליבאבא.

מאסיושי סון המייסד והבעלים של סופטנק , צילום: רויטרס מאסיושי סון המייסד והבעלים של סופטנק | צילום: רויטרס מאסיושי סון המייסד והבעלים של סופטנק , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות