אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוקי המניות העולמיים הוסיפו לערכם 17 טריליון דולר ב-2019 צילום: בלומברג

שוקי המניות העולמיים הוסיפו לערכם 17 טריליון דולר ב-2019

לפי דויטשה בנק, שווי שוק המניות העולמי שהחל את השנה ב-70 טריליון דולר, כבר מתקרב ל-90 טריליון דולר. השווקים האמריקאיים נדתנו דחיפה משמעותית, עם עלייה של יותר מ-20% במדדים המובילים וקפיצה במניות הטכנולוגיה

24.12.2019, 19:09 | שירות כלכליסט

שוקי המניות העולמיים הוסיפו לערכם 17 טריליון דולר ב-2019, על פי חישובים של דויטשה בנק. הערך הכולל של המניות בעולם החל את השנה על 70 טריליון דולר, אך עבר נכון להיום את רף 85 טריליון הדולר, כך על פי טורסטן סלוק מדויטשה בנק.

קראו עוד בכלכליסט

עליית הערך נתמכה על ידי הקלת המדיניות המוניטרית וההתפתחויות הפוליטיות ברחבי העולם. בנקים מרכזיים ברחבי העולם נקטו בעמדה יותר יונית השנה, דבר אשר עזר לדחוף את השווקים קדימה. הבנק הפדרלי בארה"ב, הפדרל ריזרב, חתך את שיעורי הריבית שלו שלוש פעמים השנה, והבנק האירופי המרכזי הוריד אף יותר את שיעור הריבית השלילי ממילא שלו.

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

תחזית הסחר הגלובלית, שהייתה תנודתית מאז בחירתו לנשיא של דונלד טראמפ וההצבעה בעד הברקזיט, הפכה גם היא לבהירה יותר במשך השנה. מבחינת המגמות בארה"ב, בית הנבחרים הצביע בעד הסכם הסחר הצפון אמריקאי של ממשל טראמפ, והמדינה הגיעה להסכם, לכאורה, עם סין, לגבי הסכם סחר משלב ראשון. באירופה, הניצחון המהדהד של מפלגתו השמרנית של בוריס ג'ונסון צפוי לתת לו את הכוח להוציא את בריטניה מהאיחוד.

העלייה הגדולה של השווקים העולמיים נשלטה בעיקר על ידי השווקים האמריקאיים. העליה בארה"ב הייתה נרחבת, עם ה-S&P 500, הדאו ג'ונס, והראסל 200 שעלו ביותר מ-20% השנה. שנה טובה גם עבור כמה מהחברות היקרות ביותר בעולם - כמו אפל שרשמה עליית ערך של 80%, ופייסבוק שרשמה עלייה של 57% - עזרה למגמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות