אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אשטרום מכרה את נתיבי נוי לרדימיקס ב-120 מיליון שקל צילום: אתר החברה

בלעדי לכלכליסט

אשטרום מכרה את נתיבי נוי לרדימיקס ב-120 מיליון שקל

חברת הבנייה מכרה את נתיבי נוי המייצרת אבנים משתלבות ואריחי גן ליצרנית הבטון רדימיקס. העסקה אושרה על ידי רשות התחרות

24.12.2019, 21:37 | נווית זומר

חברת הבנייה אשטרום מכרה את חברת "נתיבי נוי", יצרנית מוצרי פיתוח סביבתי, אבנים משתלבות ואריחי רחוב וגן, לחברת רדימיקס תמורת 120 מיליון שקל. העסקה אושרה על ידי הממונה על התחרות, עו"ד מיכל הלפרין.

קראו עוד בכלכליסט

רדימקס, יצרנית מובילה של בטון מוכן וחומרי גלם לתעשיית הבנייה שמצויה בבעלות חברת CEMEX המקסיקנית - חברה גלובלית המייצרת ומשווקת חומרי בניעה ומהמובילות בעולם בתחום בטון מוכן - תיכנס כעת לראשונה לתחום האבנים המשתלבות.

אבנים משתלבות של נתיבי נוי, צילום: אתר החברה אבנים משתלבות של נתיבי נוי | צילום: אתר החברה אבנים משתלבות של נתיבי נוי, צילום: אתר החברה

קבוצת אשטרום, מהחברות הגדולות לבנייה בישראל, ניסתה למכור את החברה כבר בעבר משום שאינה בליבת עסקיה. בשנת 2009 חברת אקרשטיין - המובילה בארץ בתחום האבנים משתלבות ואריחי רחוב וגן - הגישה הצעה לרכישתה, אך רשות ההגבלים העסקיים (שנקראת כיום רשות התחרות) לא אישרה לה לרכוש את המתחרה בטענה לחשש לפגיעה בתחרות. כאמור לרדימקס שמתמחה בבטון ובמוצרי מחצבה - אין פעילות בתחום.

יו"ר אשטרום רמי נוסבאום, צילום: ישראל הדרי יו"ר אשטרום רמי נוסבאום | צילום: ישראל הדרי יו"ר אשטרום רמי נוסבאום, צילום: ישראל הדרי

הצפי כעת בענף הוא שבעקבות הרכישה תתגבר התחרות בענף ומול אקרשטיין: בעוד שאשטרום הקדישה פחות משאבים לעסקי האבנים המשתלבות, רדימיקס מתכוונת לבצע השקעות משמעותיות במפעל בעד הלום, המעסיק כ-65 עובדים, לשדרג ולהחליף את הציוד המיושן ולהקדיש משאבים לשווק וקידום המכירות.

רדימיקס, שמחזור מכירותיה עומד על כ-2.3 מיליארד שקל בשנה, נהנית גם מגב כלכלי חזק של הבעלים. יש לציין כי לקוחותיה של רדימיקס - בהם קבלני בנייה ומועצות אזוריות - זהים לאלו של נתיבי נוי וכעת תוכל רדימיקס להציע להם סל מוצרים מגוון יותר לצד הבטון המוכן.

מפעל של רדימיקס, צילום: נמרוד גליקמן מפעל של רדימיקס | צילום: נמרוד גליקמן מפעל של רדימיקס, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות