אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר זכייה במכרז: רני צים רוכש נכס ב-97 מיליון שקל צילום: יח"צ

לאחר זכייה במכרז: רני צים רוכש נכס ב-97 מיליון שקל

הנכס ממוקם באזור התעשייה של נוף הגליל, וכולל פעילות מסחר, תעשייה ומשרדים, בתפוסה של 84%; רני צים מכוונת להשבחת הנכס, באופן שיקפיץ את ה-NOI השנתי מ-5.5 ל-11.5 מיליון שקל

25.12.2019, 11:43 | אורי גלאור

חברת הנדל"ן רני ציםזכתה במכרז לרכישת נכס באזור התעשייה נוף הגליל (נצרת עילית בשמה הקודם) תמורת 97 מיליון שקל, בתום תהליך התמחרות.

הנכס, המוכר בשם קניון סיטי 1, מאופיין בעירוב שימושים של מסחר, תעשיה ומשרדים. המבנה משתרע על שטח בנוי ברוטו של כ-36.5 אלף מ"ר (מתוכו שטח לשיווק של כ-24 אלף מ"ר) וכולל 4 קומות עיקריות, 4 קומות ביניים וכן תחנת תדלוק קטנה המושכרת לטן חברה לדלק.

קראו עוד בכלכליסט

נכון ליולי 2019, שיעור התפוסה הממוצע בנכס עומד על כ-84.4%. ה-NOI השנתי עומד על 5.5 מיליון שקל ועל בסיס נתון זה התשואה השנתית עומדת על 5.7%.

על פי התוכנית של רני צים, בכוונתה להשביח את הנכס, שלדבריה אינו מבטא כיום את הפוטנציאל הריאלי שלו.

היעד הוא הגדלת ה-NOI תוך שלוש שנים לסכום שנתי של 11.5 מיליון שקל בהתבסס על תפוסה מלאה בנכס ובהתבסס על דמי שכירות הנגבים מנכסים דומים באזור. החברה מציינת שבמיצוי הפוטנציאל, תעמוד התשואה על 12% .

לפי מאזן החברה שפורסם בסוף ספטמבר 2019, שווי הנדל"ן להשקעה בספרי החברה עומד על 430.4 מיליון שקל. הנדל"ן להשקעה בתכנון והקמה (בפיתוח) עמד על כ-182.8 מיליון שקל, כך שהרכישה הנוכחית מרחיבה באופן משמעותי את פורטפוליו הנדל"ן המניב של רני צים.

רני צים זכתה במכרז - הנכס שיירכש באזור התעשייה נוף הגליל, צילום: יח"צ רני צים זכתה במכרז - הנכס שיירכש באזור התעשייה נוף הגליל | צילום: יח"צ רני צים זכתה במכרז - הנכס שיירכש באזור התעשייה נוף הגליל, צילום: יח"צ

ה-NOI השנתי שהציגה רני צים בסיכום 2018 עמד על 36 מיליון שקל והוא צפוי לעמוד בסיכום 2019 על 40 מיליון שקל. ברמתו הנוכחית, רכישת הנכס צפויה ספק תוספת של 13.5% ל-NOI השנתי, אך במיצוי הפוטנציאל האמור בתוכניות החברה (11.5 מיליון שקל NOI שנתי), שיעור התוספת יעמוד על 25%.

בדומה למרבית חברות הנדל"ן המניב בבורסה, שרשמו עליות חדות במהלך 2019, רשמה רני צים זינוק של 89% בשוויה מתחילת השנה – ושוויה עומד כיום על 426 מיליון שקל. מיום הנפקתה במרץ 2018 רושמת המניה עלייה כוללת של 65%.  רני צים, מנכ"ל רני צים מרכזי קניות אמר בשיחה עם "כלכליסט": אנחנו שמחים ונרגשים לבשר על הזכיה במכרז לרכישת הנכס, שנרכש דרך כונס נכסים, ועלות בנייתו כפולה מהמחיר ברכישה.

החברה תבחן מספר חלופות לרכישת הנכס, כיום אנו מגייסים אגרות חוב בתשואה של מתחת ל-2.5% ללא בטחונות, כך שהמרווח של עלות החוב שלנו מול פוטנציאל התשואה בעסקה מאוד גבוה. אנחנו מעריכים שנצליח להביא את הנכס לתשואה דו ספרתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות