אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפרקי הפועל תל אביב הגישו תביעה בסך 12 מיליון שקל נגד אלי טביב צילום: עוז מועלם

פרסום ראשון

מפרקי הפועל תל אביב הגישו תביעה בסך 12 מיליון שקל נגד אלי טביב

המפרקים טוענים כי טביב התחייב לשאת בכל תשלומי העבר של הקבוצה, שעילתם בתקופה שקדמה לעונת 2012/13, וכי עלו מספר "נושאים מטרידים" באשר להתנהלותו עם כספי המועדון: "תשובותיו של טביב בחקירה בנושא כללו 230 פעמים את המונחים 'לא זוכר' ו-'לא יודע'"; טביב: "שאלות ובקשות שהועברו בכתובים קיבלו תמיד מענה מלא ומתועד היטב"

25.12.2019, 14:00 | ליטל דוברוביצקי

המפרקים של חברת "הראל אחזקות - מועדון הכדורגל הפועל תל אביב (בפירוק)", שהפעילה בעבר את קבוצת הכדורגל הפועל תל אביב, הגישו היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 12 מיליון שקל נגד איש העסקים אלי טביב וחברת אלי טביב אחזקות, הבעלים לשעבר של הקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

אלי טביב, צילום: עוז מועלם אלי טביב | צילום: עוז מועלם אלי טביב, צילום: עוז מועלם

המפרקים, עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברדיצ'ב, טוענים בתביעה כי "טביב התייצב לחקירה בפני המפרקים אולם למרבה הצער, הרבה 'לא לזכור'. יש להצר על כך. בחקירתו הוא עומת עם נושאים מטרידים בנוגע להתנהלותו עם כספי החברה, הן בקשר להוצאות כספיות אשר דורשות הסברים בתקופת ניהולו והן בקשר למשיכות כספים בהוראותיו מחשבונות החברה בתקופה שלאחר העברת הניהול לחיים רמון, שכוללים בין השאר תשלומים לטביב, לבתו ולמקורביו. כלל תשובותיו היו בין לא זוכר ללא יודע. ב-69 עמודי חקירה, כלל טביב לא פחות מ-230 פעמים את המונחים 'לא יודע', 'לא זוכר'", נטען בתביעה.

עוד נטען בתביעה, כי בהסכם אשר במסגרתו העבירה טביב אחזקות את זכויות הניהול לחיים רמון והתחייבה למכור לו את הבעלות המלאה בתובעות, ולאחר מכן במסגרת הסכם מכר המניות לרמון "התחייב טביב, באמצעות טביב אחזקות, לשאת בכל תשלומי העבר של התובעות שעילתם בתקופה שקדמה לעונת 2012/13, כאשר יום החתך נקבע להיות 1.7.2012". לטענת המפרקים מדובר בהתחייבות מפורשת וברורה של הנתבעים. "אין חולק כי נותרו חובות כאמור שלא שולמו".

המפרקים טוענים כי הנתבעים מפרים בצורה בוטה ומכוונת התחייבות מפורשת זו, כאשר הם מסרבים לשלם חובות של התובעות בסך כ-8.7 מיליון שקל. בנוסף, טוענים המפרקים, עוסקת התביעה בשימוש שלא כדין כביכול של הנתבעים בכספי החברה, בסך כולל של כ-4 מיליון שקל , חלקם בתקופה בה החזיקו הנתבעים בבעלות ובזכויות הניהול של הקבוצה (קרי עד לסוף עונת 2011/12) וחלקם בתקופה שלאחר העברת זכויות הניהול בקבוצה. עוד טוענים המפרקים כי "בהיותו נושא משרה או נאמן ומי שנותן הוראות בפועל למשיכות כספים מחשבונות החברה, טביב הוא זה שחב במתן הסברים לפעולות כאמור והוא זה שצריך לעמוד בהחזרים של כספים שיצאו בניגוד לדין כביכול". טרם הוגש כתב הגנה.

 

עוה"ד יורם זמיר ונעם פורר ממשרד שפיגלמן, קורן, זמיר ושות', המייצגים את טביב, אישרו שכתב התביעה התקבל במשרדם במהלך הבוקר ומסרו כי: "בשלב זה ניתן לומר, שהתנהלותו העסקית והמשפטית של טביב בכל הנוגע למועדון הפועל תל אביב, כמו גם בכל יתר עיסוקיו, היתה תמיד מסודרת ואחראית. אף המפרקים של הקבוצה ציינו בדו"ח שהוגש על ידם לבית המשפט, כי בסיום תקופת הניהול של טביב 'לקבוצה לא היה גרעון ובעת העברת זכויות הניהול לרמון הקבוצה עברה ללא חובות עבר' וכי טביב איננו אחראי בשום צורה שהיא לקריסתה של הקבוצה. אין זו הפעם הראשונה שבה מועלות כלפי טביב טענות בסכומי עתק, גם בתקשורת וגם בערכאות שיפוטיות. אלא שבסופו של יום, פעם אחר פעם מתברר שמדובר בטענות מומצאות או מנופחות וכי טביב הוא איש עסקים אמין שעומד בכל ההתחייבויות שהוא לוקח על עצמו.

באשר לפערי הזיכרון שהמפרקים מתלוננים עליהם, הרי שאין שום סיבה לצפות שטביב יהיה מסוגל להתייחס בעל פה לכל מיני שאלות נקודתיות שהוצגו בפניו על ידי המפרקים ואשר התייחסו לאירועים מלפני שנים רבות. מנגד, שאלות ובקשות של המפרקים שהועברו בכתובים קיבלו תמיד מענה מלא ומתועד היטב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות